Balaban sanatçıları İzmir’de buluştu

Balaban sanatçıları İzmir'de buluştu

30 sanatçının 100’ü aşkın eserle katıldığı ‘Balaban Sanatçıları İzmir Buluşması’ isimli karma sergi Karaca Kültür Merkezinde sanatseverlerle buluştu.

17 Kasım 2021 - 13:13 - Güncelleme: 17 Kasım 2021 - 14:57

Balaban Sanatçıları İzmir Buluşmasında yağlı boya tablo, akrilik, karışık teknik, metal, heykel ve mermer çalışmalar yer alıyor. Serginin açılış konuşmasını Kaya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya yaptı. Kaya, “Kaya Grup olarak kentimizde her ay yeni bir sanatsal organizasyon düzenlemenin mutluluğu içindeyiz. Amacımız, İzmirlileri sanatçılarla ve eserleriyle tanıştırmaktır. Bu bağlamda ülkemizdeki sanat aktivite programlarında yer almayı hedefliyoruz” dedi. 

Açılış kokteyline Konak Belediye Başkanı adına Meclis Üyesi Ulvi Puğ, Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, Konak Kültür Müdürü Abdullah Tunalı, Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Sergide Karaca Kültür Merkezi Sanat Yönetmeni Meryem İpek de sergi ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: “İzmirlileri heyecanlandıracak mutlaka her sanatseverin görmesi gereken butik fuar tadında bir projeye imza atmanın mutluluğu içerisindeyiz. İzmir’de sanatın simgesi haline gelen bir kültür merkezini temsil etmekten onur duyuyorum. Aramızda şuan sergide eserleri bulunan ressamların yanı sıra sergimizi görmek için şehir dışından gelen ressam ve sanatseverlerin de bulunması ayrı bir mutluluk. Yağlı boyalardan akrilik çalışmalarına, heykellerden metallere, seramik ve mermer gibi farklı teknik ve çalışmaların bulunduğu ulusal ve uluslararası genç ve başarılı ressamları bir araya getirip bu sanat şöleninin açılışını yapmış bulunuyoruz.

Sergide bulunan sanatçılar Adviye Bal Soner Göksay , Alev Özas, İlayda Kepez, Ömer Mirdemir, Walid Farouk  Ufuk Güneş Taşkın, Erkan Güler, Simge Kalfaoğlu, Zehra Başaran, Bülent Aytaç, Metin Özgör, Murat Özdoğru, Ömer Eken, Neslihan Demircioğlu, Betül Dura, Hatice Aras, Sinan Hussein, obin Çoban, İbrahim Mısırlıoğlu, Sami Kurt, Orhan Umut, Tolga Boztoprak, Mustafa Delioğlu, Alao Alhossoun, Meltem Akkaya, Dinçer Güngörür, İsmail Tetikçi, Raşit Altun ve Vedat Örs. Tüm sanatseverleri bekliyoruz.”

Sergi 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...