Baran’dan Tugay’a “işine geldiği gibi dönem” tepkisi!

Baran’dan Tugay’a “işine geldiği gibi dönem” tepkisi!

Karşıyaka Belediyesi mülkiyetinde bulunan arsa vasıflı iki arazinin ihale usulüyle satışına tepki gösteren AK Partili Ahmet Uğur Baran, Belediye Başkanı Cemil Tugay hakkında, “Karşıyaka'da "İşine geldiği gibi" dönemi hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

24 Şubat 2021 - 10:05

ÖNCÜŞEHİR - Karşıyaka Belediyesi mülkiyetinde bulunan arsa vasıflı iki araziyi satmaya hazırlanıyor. İhale usulüyle satılacak olan araziler Soğukkuyu ve Örnekköy Mahallelerinde yer alıyor. Satışlardan belediyenin kasasına toplamda 4 milyon 353 bin lira girmesi bekleniyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ise bu arazilerin satışı hakkında, “Söz konusu iki küçük parsel imar planlarında konut alanı olarak görünüyor. Bu alanların satışı bizden önceki dönemde alınmış. Ancak uygulanmamış. "Burayı nasıl değerlendireceğiz" diye baktığımızda kat karşılığı olarak müteahhitle anlaşma yapılarak daire alınabileceği ya da satılabileceği sonucuna varıldı” ifadelerini kullanmıştı.

BARAN: GEÇMİŞ DÖNEMİN KARARI" DİYE KILIF BULACAKLARSA…

Arazilerin satışına ve Başkan Tugay’ın açıklamalarına tepki gösteren Baran, “Karşıyaka'da "İşine geldiği gibi" dönemi hayırlı uğurlu olsun. Sayın Başkan Cemil Tugay, kamuya ait iki araziyi, belediyenin ne hikmetse bir türlü düzelemeyen mali yapısını düzlüğe çıkarmak, ve henüz göremediğimiz projelere kaynak yaratmak amacıyla satılığa çıkardı. Bahanesi de hazır: "Benden önceki dönemde zaten satış kararı alınmış."... Göreve geldiği günden beri Hüseyin Mutlu Akpınar döneminde yapılanların yanlış olduğunu savunan (bu kısımda haklı) Sayın Başkan, bu konuda da diyemedi mi acaba "Bugün bu arazileri satmak yanlış!" diye? Demedi... Zira 2 yıldır icraat görmediğimiz Sayın Başkan artık diyecek "Doğru" söz bulmakta zorlanıyor. İşine geldiği gibi konuşmak mı? O da bu dönemin icraatından sayılıyor. Bundan sonra yapacakları her yanlışa, "Geçmiş dönemin kararı" diye kılıf bulacaklarsa yandı gülüm güzel Karşıyaka!” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de kardeş kavgasında kan aktı!
İzmir'de kardeş kavgasında kan aktı!
İzmir'de feci kaza! 2'si çocuk 3 kişi yaralandı
İzmir'de feci kaza! 2'si çocuk 3 kişi yaralandı