Başkan’a çok sert tepki: Köyümüze dokunma senden hiçbir şey...

Başkan'a çok sert tepki: Köyümüze dokunma senden hiçbir şey istemiyoruz!

Menderes ilçesinde kurulacak katı atık tesisini anlatmak ve köylüleri ikna etmek için Gökova Mahallesine giden Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, köylülerden hiç beklemediği sert bir tepki ile karşılaştı.

12 Şubat 2020 - 13:21 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 13:35

Köy kahvesine daha girerken Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ı, köylerinde çöp tesisi istemediklerini belirten pankartlarla karşılayan köylüler; Başkan Kayalar’ın onlara tesisi anlatmaya başlaması ve Ankara Mamak’ta kurulu benzer bir tesisi gezdirme daveti yapması üzerine iyice sinirlendiler.  Başkan Kayalar’ın burada açık bir çöp tesisi olmadığını, fabrika gibi kapalı alanda bir faaliyetin çevreye zarar vermeden gerçekleşeceğini anlattığı sırada bir vatandaş, çöp işi ile uğraştığını belirterek söze giriyor; “Ben kendim çöp işi ile uğraşıyorum, çöpçüyüm ben... 8 ton çöpten 1,5 ton su çıkıyor, bu su nereye akıtacak, nerede depolanacak, diye soruyor.

Bu sırada kahvede bulunan köylülerden yuhalama sesleri yükselince Başkan Kayalar konuşmayı bırakıp yerine oturuyor. Ancak köylülerin tepkisi dinmiyor. Bir başka köylü söze girerek, “Seçimden önce niye bunu söylemediniz. Martın sonu bahar dediniz, size güvendik oy verdik hepimiz, en çok köyümüzden çıktı oyunuz. Bu mudur? Sizi başımıza seçtirdik, bu mudur?” şeklinde sorular yöneltiyor.

Bir başka köylü ise Başkan Kayalar’a “Senin şu anda bizim yanımızda oturuyor olman lazımdı, bizi savunmak için…” diyor.

“ÖNCE BAŞKAN SATTI BİZİ”

Sülaleden CHP’li olduğunu belirterek arka taraftan söze giren yaşlı bir köylü de “Başkan sattı bizi, önce başkan... Başkan sattı bizi... Ben sülaleden CHP'liyim ama... Moloz burada, hayvan damları, büyük tesisler burada, köpek barınağı burada...” diye konuşuyor.  

“DOĞAMIZA DOKUNMAYIN SİZDEN HİÇ BİR ŞEY İSTEMİYORUZ”

Ancak köylülerin öfkesi dinmiyor, bu kez başka bir köy sakini devreye girerek, “Başkan biz sizden ne yol istiyoruz ne başka bir şey istiyoruz. Dokunmayın bu köye, buraya dokunmayın başka hiç bir şey istemiyoruz. Bizim havamıza toprağımıza dokunmayın, yardım da istemiyoruz. Hizmet de görmesin... Zerre kadar istemiyoruz” diyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı