Başkan Arda’dan flaş atamaya açıklama: "Tamamen...

Başkan Arda'dan flaş atamaya açıklama: "Tamamen tesadüf"

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, geçtiğimiz günlerde CHP İl Yönetimi tarafından  'kesin ihraç istemi' ile Disiplin Kurulu'na gönderilen Meclis Grup Başkanvekili İzel Zenginobuz Derinsu’yu belediye başkan yardımcılığı görevine getirdi. Arda, “İzel Hanım’ı siyasi başkan yardımcım yaptım. Bunun CHP İzmir İl Yönetimi’nin verdiği kararla bir alakası yoktur. İl Yönetimine karşı bir duruş sergiledim gibi bir durum da söz konusu değil” dedi.

23 Mart 2021 - 17:37 - Güncelleme: 23 Mart 2021 - 21:21

ÖNCÜŞEHİR -  'Denetim Komisyonu' seçimlerinin ardından CHP'li 10 Meclis Üyesi için ortaya atılan 'AK Partililer ile iş birliği yapıldı' iddiaları sonrası CHP Gaziemir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili İzel Zenginobuz Derinsu; geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen CHP İl Yönetimi toplantısı sonrasında 'kesin ihraç istemi' ile Disiplin Kurulu'na gönderilmişti.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’dan ise flaş bir hamle gelmiş, Derinsu’yu belediye başkan yardımcısı yapma kararı almıştı.

Bu karar sonrası Arda hakkında CHP İl Yönetimine karşı duruş sergilediği iddiaları ortaya atılmıştı. İddialar hakkında gazetemize yaptığı açıklamada bulunan Başkan Arda, “Bir kadrom boştu, 4-5 ay öncesinde de bir çalışmamız vardı. İzel Hanım’ı siyasi başkan yardımcım yaptım. Bunun CHP İzmir İl Yönetimi’nin verdiği kararla bir alakası yoktur. İl Yönetimine karşı bir duruş sergiledim gibi bir durum da söz konusu değil. Neden öyle bir şey olsun. İzel Hanım hem Gaziemir’de, hem Büyükşehir’de başarılı bir meclis üyesidir. Büyükşehir’de Divan Katibi, Hukuk Komisyonu Üyesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Üyesi… İzel başarılı bir partilimiz. Dediğim gibi 4-5 aylık bir meseleydi, diğer olayla çakışması tamamen tesadüftür” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman yapılacak?
CHP İzmir'de gözler 4 ilçeye çevrildi! Kongreler ne zaman...
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en büyük koku bahçesi
4. Karaburun Nergis Festivali başladı… Soyer: Akdeniz’in en...