Başkan Gruşçu, “Bugün tövbe etme günüdür”

Başkan Gruşçu, “Bugün tövbe etme günüdür”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, “Refah, huzur ve sağlığa en ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde; Tüm İslam alemimizin ve milletimizin Regaip Kandili mübarek olsun” dedi. Sonrasında iktidara eleştirilerini sıraladı.

27 Şubat 2020 - 23:37

Didar DEMİRCİ - Tüm İslam aleminin Regaip Kandili’ni kutlayan CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, iktidarı tövbe etmeye çağırdı. Başkan Gruşçu, “Ülkemizin üzerine 18 yıldır karabasan gibi bir düzen ile çöken anlayışın sebebi olan, mevcut iktidar için bir ‘fırsat’ günüdür” diyerek Regaip Kandili’nde tövbe etmeleri gerektiğini vurguladığı açıklamasında şunlara değindi:

“Refah, huzur ve sağlığa en ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde; Tüm İslam alemimizin ve milletimizin Regaip Kandili mübarek olsun.

Ülkemizin üzerine 18 yıldır karabasan gibi bir düzen ile çöken anlayışın sebebi olan, mevcut iktidar için bir ‘fırsat’ günüdür.

“İşte bütün servetim bir yüzük” ile başlayan serüvenlerinde dünyanın en zengin 8. lideri arasına giren bir tek adam gerçeğimiz var. Gemicikleri, ayakkabı kutuları, Man adasındaki hesapları ve sarayları ile cüzdanları, bavullara dönüşen bir aile şirketine dönen ülke haline gelmiş bulunmaktayız.

“Genç yaşta evlenin, 3 de çocuk yapın” diye miting meydanlarını evlilik programlarına çevirdiler. Ama Mutfaktaki yangının eşler arasına girmesine engel olmak için politika üretmediler. Boşanma yüzdesi geçen yıl %10.8 artış gösterdi. Evlilik birliği darmadağın hale geldi.

‘Birkaç’ diyerek altıkları kutsal şehitlik mertebesini dahi ayaklar altına alabildiler. Anaların yüreği Suriye ve İdlip’ten gelen her kara haber ile yanmaya devam ederken, ocakların sönmesi mevcut iktidar için sadece küçük birer ‘ayrıntı’. Başka devletlerin iç sorunlarına karışmayı kendi kendine görev edinen bu zihniyetin artık şehitlerimizi gizlice defnettiği iddiaları yükselmeye başladı. Bu iddianın çıkması dahi ülkemizin geldiği noktayı yeterince açıklamakta.

“Biz istihdam yaratıyoruz ama onlar iş beğenmiyor” derken yüzleri bile kızarmıyor. Her 4 kişiden birinin evine ekmek götüremediği ülkemizde işsizlik oranı artık İzmir ilimizin nüfusuna eş durumda. Fakir fukaranın, iş bulmak için çırpınan insanlarımızın aklıyla dalga geçmeye devam ediyorlar.

KPSS’de birinci olan yurttaşımızı mülakatta eleyen yandaşlar, kendi evlatlarını, sıra arkadaşlarını, akrabalarını torpille hak etmedikleri halde en iyi makamlara getirip emek hırsızlığına devam ediyorlar. Son parasını evladının okul harçlığı, yol parası olarak veren anne babaların emeklerini ve umutlarını çalmak onlar için hiçbir şey ifade etmemekte.

Son 4 yılda 1654 kadınımız katledildi. Katilleri ‘iyi hal indiriminden yararlandı’ Kadınlarımız ‘Ölmek İstemiyoruz’ diye tepki gösterince bir de terörist muamelesi gördüler. Bu Adalet Bakanı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın gündemi içerisinde yer dahi almadı.

Muhteşem dedikleri sağlık politikaları tekellere teslim edildi. Şimdi dünyaya yayılan virüse nasıl tedbir alacaklarını bile bilemez hale geldiler.

Toplumsal cinnet haline gelen intihar haberleri ülkenin dört bir yanından gelmeye devam ederken, kollarına 50 bin liralık çanta asmaktan hiç utanmadılar. Cebinde 1 lira ile hayattan kopmaya karar veren yurttaşlarımıza gözlerini kapadılar. Ekmek bulamayan baba canından vazgeçmeyi çözüm saydı, onlar sofalarına ejder meyvesi koymaya devam etti.

Şimdi onları, vicdana ve tövbeye davet etme günü. Bugün İslam alemimizin diğer adı ‘tövbe’ olan Recep ayı içerisinde yer alan Regaip Kandilimizin günü.

Malum hükümet lideri ve uzantılarını bugün tövbe etmeye ve ellerini tek derdi yaşamaya çalışmak olan milletimizden çekmeleri için düşünmeleri, kutsal dinimizi ticaret haline getirdikleri için vicdanlarında yüzleşmeleri gereken andayız. Bu fırsatı çok geç olmadan anlamaları ve içlerinde bu muhasebeyi yapmaları gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin, milletimizin Regaip Kandili mübarek olsun!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!