Başkan Gümrükçü: “Aileleri kadar mutluyuz”

Başkan Gümrükçü: “Aileleri kadar mutluyuz”

Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezinde (ÇİBEM) öğrenim gören öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda sağladıkları yüzde 74’lük bir başarı oranı ile kentin gurur kaynağı oldu.

07 Eylül 2020 - 14:22
Reklam

Pandemi sürecinde okullara ve öğrencilere destek olmayı sürdüren Çiğli Belediyesi, eğitim alanında önemli başarılara imza atmayı sürdürüyor. Covid-19 salgınının başından itibaren eğitim konusunda öğrencilerin yanında olarak eğitimi aksatmayan ÇİBEM, yine çok sayıda öğrenciyi üniversiteli yaptı. Geçtiğimiz hafta açıklanan sonuçlara göre öğrenciler; diş hekimliği, hukuk, mühendislik ve öğretmenlik başta olmak üzere birçok farklı bölümde eğitim görme hakkını elde etti.

Sınavda gösterdikleri başarıdan dolayı tüm öğrencileri tebrik eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Eğitim merkezimiz aracılığıyla gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim alması için çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz özellikle pandemi sürecinde büyük özveri ve fedakarlık örneği gösterdi. Öğrencilerimiz de önemli başarılar elde ederek istedikleri bölümleri kazandı. Ortaya çıkan bu başarıdan dolayı bizler de öğrencilerimizin aileleri kadar mutlu olduk. Hepsini tekrar kutluyor, üniversite hayatında başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de orman yangını çıktı!
İzmir'de orman yangını çıktı!
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı
Manavgat'taki yangının ateşi Bergama'yı da yaktı