Başkan Gümrükçü’den önemli mesajlar: Demirden korkan trene...
Reklam

Başkan Gümrükçü'den önemli mesajlar: Demirden korkan trene binmez

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü basınla bir araya geldiği toplantıda, göreve geldikten sonra yapılanlara dair açıklamalarda bulundu. İlçe olarak mali açıdan sorunlar olduğunu dile getiren Gümrükçü, “Biz bu ekonomik yapıyı toparlarız. Demirden korkan trene binmez” dedi.

11 Temmuz 2019 - 15:20 - Güncelleme: 11 Temmuz 2019 - 15:21

Çiğdem CANPOLAT - Başkan Gümrükçü basınla bir araya geldiği toplantıda açıklamalarda bulunarak göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Gümrükçü, büyük bir azim ve istekle çalıştığını belirterek, “Bizlere düşen görev, aldığımız bu bayrağı daha ileri bir noktaya taşımak. Ben elimden gelenin fazlasını yapacağım. Fena gittiğimizi düşünmüyorum. Çiğli’de sorunu doğru tespit etme ve doğru çözüm üretme ile ilgili bir tanı, teşhis, tedavi süreci yönetiyoruz. Mahallere giderek vatandaşları dinliyoruz. Başkan yardımcılarımızı 26 mahallede grup çalışmaları yapmak üzere görevlendirdik. Sorunları tespit ediyoruz. Muhtarlar, kanaat önderleri, imamlar, emniyet görevlileri dahil herkesi davet ediyor, fikirlerini alıyoruz. Bir fotoğraf çekmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta Birleşmiş Milletler’den bir heyet ağırlayacağız. Heyet, Çiğli’de bizim yaptığımız çevreci çalışmaları değerlendirmiş. Heyete gelerek bizim çalışmalarımızı yerinde gözlemleyecek.  Hayvan sevisini geliştirmek amacıyla bir çalışma yürütüyoruz. Petfest adında bir hayvan festivali yaptık. Belediyede ayda bir gün çalışan arkadaşlar, evcil hayvanlarını getirmesi için bir gün düzenledik” dedi.

“Çöple ilgili yeni gelişmeler var”

Gümrükçü, çöp sorununu halletmek için elinden geleni yaptığını söyleterek, Çöple ilgili yeni gelişmeler var. Eylül’ün 10’unda yeni bir sistem devreye girecek. Çöp Çiğli’ye gelirken bize sormadılar. Yeni yapılan çöpten enerji üreten tesis, bioharmandalının da kurulacağı Aziz Başkan tarafından geçmişte bize sorulmadı. Ama bilgi sahibi olmamamız gereken bir süreç. Süreç yöneteceksek eğer süreci kamuoyuyla paylaşıp bilgilendireceğiz. Geçtiğimiz hafta bir yangın meydana geldi. Durum böyle olunca biz bu kendimiz yönetelim dedik. Önemli olan süreci doğru yönetebilmek ve Çiğli’de bir gelecek hayal edebilmek. Çöpün dönüşümü ve karlı hale gelmesi, kaynağında dönüşüm konularında da çalışmalar yapıyoruz. Ben de Bergama’da büyüdüm. Çevre konularına hassasım. Bu işlerden iyi anlarım” ifadeleri kullandı.

“Çiğli’nin taşında toprağında direniş var”

Gümrükçü birlikte karar vermenin önemine değinerek, “Çiğli’nin nasıl bir ilçe olacağına ben karar verirsem yanlış karar vermiş olabilirim. Ama biz karar verirsek çok daha başarılı oluruz. Bu ilçe İzmir’in gelecekte kalbi olmaya aday bir ilçedir. İlçemiz, havaalanı, organize sanayi bölgesi, Kuş Cenneti, Doğal Yaşam Parkı dışında Türkiye’nin tuzunun dört biri üretiliyor. Çiğli’nin taşında toprağında direniş var. 24 kilometre sahilimiz var ama bir metresinden ayağımızı denize sokamıyoruz. Bu beş yıl içerisinde orada büyük bir açılım göstereceğiz. İzmir’de kuzey bölgesinin başlangıç kapısıdır Çiğli. İlçemizin 200 bin olan nüfusu, önümüzdeki yıllar içinde minumum 500 bine ulaşabilecek bir potansiyele sahip. Hem geniş bir coğrafyası, hem de gelecek nüfus artış hızının yüksekliği İzmir için Çiğli’yi önemli kılıyor” dedi.

“Tunç Soyer şansımız”

“Bir büyük şansımız var: Tunç Soyer” diyerek konuşmasına başlayan Gümrükçü şu sözleri söyledi: “Bu değişim sürecini onun bilgisi, birikimi ile birlikte yönetme şansına sahip olduk. Ciddi bir borç yükümüz var.  Bu ekonomik yapıyı biz toparlarız. Demirden korkan trene binmez. İçerideki kaçakları kapatıp büyükşehir ile el ele verdiğimizde vatandaşta arkamızda durursa biz durumumu düzeltiriz. Başta da söylediğim gibi İzmir’in kalbi oluruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'nün sözde üst düzey yöneticisi İzmir'de yakalandı
FETÖ'nün sözde üst düzey yöneticisi İzmir'de yakalandı
Yücel’den Ak Partili Dağ’a sert yanıt
Yücel’den Ak Partili Dağ’a sert yanıt