Başkan İduğ’dan vizyon vurgusu

Başkan İduğ'dan vizyon vurgusu

Bornova Belediye Meclisi toplantısı Başkan Mustafa İduğ’un yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan İduğ’un belediye bürokratlarına vizyon projeler ile ilgili söyledikleri damga vurdu.

01 Eylül 2021 - 21:18 - Güncelleme: 02 Eylül 2021 - 00:40

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, meclis toplantısında çarpıcı bir çıkış yaptı. Belediye meclisinin gündemini beğenmeyen Başkan İduğ, “Alkol ruhsatı, trafo alanı gibi konuları yılsonuna kadar gündeme getirmeyeceğim. Bu kadar seçilmiş insanın bu kadar basit konuları konuşması doğru değil” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Fatih Taştan da, Başkan İduğ’a konuşmasından dolayı teşekkür ederek, “Konuşmanızın son kısmı ile ilgili teşekkür ederim. Gündem sayısı çok olsa da bu vizyondan uzak bir gündem oluyordu.  Bir trafo alanının bir metre ileride olması konusu Bornova’nın vizyonuna uygun değil. İcracı olan sizsiniz. Sizden bu konuda adım bekliyoruz” diye konuştu.

“HERKES İŞİNİ YAPACAK”

Bunun üzerine Başkan İduğ da, belediye başkanının kentle ilgili politika üretmesi gerektiğinin altını çizerek, “Belediye Başkanı politika üretir. Bornova Belediye Meclisi tüm borç bakiyelerini kapatan bir belediyedir. 2022’ye borçsuz gireceğiz. Projeler bittikçe daha keyifli olacak. Bürokratlarımızla ilgili müdahale edeceğim. Herkes işini yapacak. Yapmayanla da el sıkışırız. Hiç kimse kusura bakmasın. Gereğini yerine getireceğime söz veriyorum” diye konuştu. 

HURDA ALANLARI TEHLİKE SAÇIYOR

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Cesim Çelik ise ilçede yaşam alanları içinde yer alan hurda depolarını gündeme getirerek buraların tehlike saçtığını söyledi. Çelik, konut alanlarıyla hurda depolarının birbirine yakın olmasının doğru olmadığının altını çizerek, “Okulun dibinde hurda depoları var. Hangimiz çocuğunun hurda deposuna yakın bir yerde okula gitmesini ister. Siz ister misiniz, Sayın Başkan?” sorusunu yöneltti.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da hurda depoları ile ilgili olarak gerekli incelemeleri yerinde yapacaklarını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de elektrikli bisiklet faciası
İzmir'de elektrikli bisiklet faciası
CHP'li Beko'dan flaş EYT açıklaması
CHP'li Beko'dan flaş EYT açıklaması