Başkan Sengel açıkladı… Selçuk’ta tam kapanma yoğunluğu...

Başkan Sengel açıkladı… Selçuk’ta tam kapanma yoğunluğu arttırdı mı?

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleştirilecek tam kapanma döneminde Selçuk’ta bir yoğunluk yaşanmadığını dile getiren Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Efes Selçuk Belediyesi olarak gerekli hazırlıkları yapmakla birlikte toplum sağlığını tehlikeye sokacak bir durumun olmadığını ifade edebilirim” dedi.

05 Mayıs 2021 - 12:04
Reklam

ÖNCÜŞEHİR - 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleşen tam kapanma döneminde vatandaşlar yazlıklara ve tatil beldelerine akın etti.

Selçuk’ta da böyle bir durumun yaşanıp yaşanmadığını Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu’na sorduk. Gazetemize açıklamalarda bulunun Başkan Sengel, “Tarihi ve kültürel değerleri yüksek olan Efes Selçuk, her dönem yerli ve yabancı ziyaretçilerin yüksek ilgisiyle karşılaşıyor. Fakat pandemi ve kapanma döneminde kimi yazlıkçıların ve ziyaretçilerin gelmesine rağmen kentimizde bir yoğunluk yaşandığını söyleyemeyiz” dedi.

Tam kapanma sonrası, tatil beldelerine akın edildi. Şu an Selçuk’ta durum nedir, orada da bir ziyaretçi akını yaşandı mı?

Tarihi ve kültürel değerleri yüksek olan Efes Selçuk, her dönem yerli ve yabancı ziyaretçilerin yüksek ilgisiyle karşılaşıyor. Fakat pandemi ve kapanma döneminde kimi yazlıkçıların ve ziyaretçilerin gelmesine rağmen kentimizde bir yoğunluk yaşandığını söyleyemeyiz. Efes Selçuk Belediyesi olarak gerekli hazırlıkları yapmakla birlikte toplum sağlığını tehlikeye sokacak bir durumun olmadığını ifade edebilirim.


Bu ziyaretçi akını vaka artışlarına sebep olur mu?

Ziyaretçi akını söz konusu değil fakat tam kapanmanın ardından oluşabilecek yoğunluk için kent genelinde salgına karşı önlemlerimizi planlamış durumdayız.

Tam kapanma döneminde vatandaşın hizmete erişimde bir sıkıntı yaşanıyor mu?

Belediyemizin sürdürdüğü olağan hizmetlerde bir aksama yaşanmıyor. Diğer yandan oluşabilecek yoğunluklara karşı çözüm masamızda gerekli planlama ve görev paylaşımını tamamladık. Çözüm ekiplerimiz ve SELBİM doğrudan iletişim ve hizmet ekibimiz yurttaşlarımızdan gelen ihtiyaç ve talepleri değerlendirerek hızla karşılanması görevini üstleniyor. Hizmetlerimizde ve oluşabilecek yoğunlukta bir aksama yaşamamak için hazırlıklarımızı gerçekleştirdik.

Yoğunluğun artışı nedeniyle herhangi bir tedbir veya tedbirler alındı mı?

Özel bir yoğunluk yaşanmıyor ama biz her koşulda kesintisiz ve hızlı hizmet sağlayabilmek için gerekli önlemleri almış durumdayız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...