Başkan Sürekli: CHP başından beri inkar ediyor

Başkan Sürekli: CHP başından beri inkar ediyor

Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ üyeliği gerekçesiyle tutuklanmasına karşı çıkan tartışmalar hakkında açıklama yaptı. Sürekli, CHP’nin olup bitenler hakkında başından beri inkar içinde olduğu yorumunda bulundu.

22 Ocak 2020 - 16:46

Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ üyeliği gerekçesiyle tutuklanmasının ardından çıkan tartışmalarla ilgili bir açıklama yaptı. Sürekli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın konuya ilişkin olarak CHP kanadına Burak Oğuz’un başkan adaylığı referansını sormasına karşılık gelen açıklama için de şu şekilde konuştu:

“Yapılan açıklamalar süreci baltalamaya yönelik ve durumdan siyasi yarar ummak anlamına geliyor. Ortada ciddi bir suçlama var. Yargı süreci devam ediyor ve aslında başından itibaren de meseleyi yüksek perdeden dillendirmeme hassasiyeti içindeyiz. Aynı hassasiyeti, kendisini sahiplenenlerin de göstermesi gerekir. Ne yazık ki CHP, olup biteni başından itibaren inkar ve ört bas etmeye çalışan bir tavır içinde. Kamuoyunu aydınlatmak adına bazı soruları sormak zorunluluğu doğuyor. Genel Başkan Yardımcımız da haklı olarak bunu yapmıştır.”

SORUYA SORUYLA CEVAP VERİYORLAR

İddianamenin delillerle desteklendiğini ve çok ciddi iddiaların olduğunu söyleyen İl Başkanı Sürekli, tüm bunlara karşın, masumiyet karinesine saygı duydukları için bu olayı çok yüksek perdeden siyasi bir söylem haline getirmemeye gayret ettiklerini vurguladı. Ardından Sürekli, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü:

“Ancak ciddi ithamlar söz konusu. CHP’nin de bu olay üzerinden siyaset yapma eğilimi ve manipüle eden tavrı açısından soru sormak oldukça doğal. Soruya soruyla cevap vererek meselenin aslını perdelemeye çalışmak da doğru değil.  Sorulan soruyu yanıtlamak yerine saldırıya geçmek doğru değil.  Geçmiş tabi ki ortada.  İş bu süreç üzerinden siyaset yapmaya gelirse elbette söylenecek çok söz olur. 27 Mayıs, 12 Mart, 28 Şubat, 27 Nisan’a sahip çıkan, 15 Temmuz’a ise kontrollü diyen; hain darbe girişimini tanımayan bir yapının bu kadar özgüven içinde olması da anlaşılır değil. Malum 15 Temmuz sonrası bile Sayın Genel Başkanlarının, FETÖ’nün yayın organlarının kapatılmasını, FETO’nün kitaplarının toplatılmasını eleştiren söylemleri olmuştu.  O yüzden kimseyi hedef alarak bu açıklamayı yapmıyoruz. Biz bu işin gerçeklerinin, perde arkasının peşindeyiz. Liderimizden en sade üyemize, vatandaşlarımıza kadar darbe gecesi tankların karşısına dikilip darbeyi savuşturmuş bir parti olarak o kadarına da hakkımızın olduğunu düşünüyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma