Başkan Susmuş’a tepki istifası

Başkan Susmuş’a tepki istifası

Ön seçimle mahalle temsilcisi olan Alicem Çoban, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un talimatla kendilerine görevden almasına tepki olarak, CHP'den istifa ettiğini duyurdu.

18 Ocak 2021 - 11:32

Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı İlçe Başkanlığı, önceki dönem İlçe Başkanı Cemalettin Alper döneminde ilk kez ön seçim yaparak, mahalle temsilci ve yöneticilerini seçmiş ve büyük takdir toplamıştı. 
Ancak, Alper'den sonra göreve gelen İlçe Başkanı Pınar Susmuş, geçtiğimiz günlerde herhangi bir gerekçe göstermeden seçimle göreve gelen mahalle temsilcilerini, görevden almış ve yerlerine talimatla atamalar gerçekleştirmişti. 

İLÇE YÖNETİMİNİ DE BÖLDÜ
Başkan Susmuş'un mahalle temsilcilerine yönelik, antidemokratik bulunan bu girişimi Bayraklı İlçe Yönetiminde de bölünmeye neden olmuş. Başkan Susmuş'un bu kararına 6 ilçe yöneticisi şerh koymuştu. Bu gelişmelerin akabine de Susmuş, İlçe Sekreteri Kemal Kaygül'ü görevden alarak, kendisine şerh koyan ilçe yöneticilerine tepkisini ortaya koydu. 

"GENÇLİĞİNE SAHİP ÇIKMAYAN İKTİDAR OLAMAZ"

Seçimle gelen mahalle temsilcilerinin görevden alınmasına yönelik tepkiler ilçe yöneticileri ile sınırlı kalmadı. Bu girişimin tabanda büyük rahatsızlığa yol açtığı ifade edilirken, talimatla görevden alınan Yamanlar Mahalle Temsilcisi Alicem Çoban'ın tepkisi ise sert oldu. Çoban, e-devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa ettiğini şu açıklama ile birlikte duyurdu:

"18 yaşımdan bu yana 13 yıldır emek ve mücadele verdiğim; Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ettiğimi bildirmek istiyorum. 
Buna çok sebep var. Kişiler gelir gider, parti için mücadele et dese de; örgüt her giden keşke gitmeseydi demekten yoruldu. 

Bugün de gördük ki, antidemokratik uygulama yapıldı. Bayraklı İlçe Başkanı Av. Pınar Susmuş ön seçim ile geldiğimiz mahalle temsilciliğimizdeki görevimize son vererek, arama ve sms bildirimi yapmadan, toplantı düzenleyip kafasına göre keyfi atama yapması bardağı taşıran son damla olmuştur. 
Örgütüne, gencine sahip çıkmayan bir siyasi parti asla iktidar olamaz!" 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı