Başkan Tugay’dan ilginç suçlamalar!

Başkan Tugay'dan ilginç suçlamalar!

Vatandaşın arsasının neredeyse yarısının kamuya terkini gerektiren kentsel dönüşüm planı büyük tepki çekmiş ve Genel Başkanın devreye girmesi ile iptal edilmişti.  Halen bu planın doğruluğunu savunan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ise ilginç suçlamalarda bulundu.

26 Mart 2021 - 18:32 - Güncelleme: 26 Mart 2021 - 19:49

ÖNCÜŞEHİR - Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan, Cumhuriyet ve İnönü mahallelerinin tamamıyla Örnekköy'ün bazı bölümlerini kapsayan kentsel dönüşüm imar planları, mahalle sakinlerinin tepkisini çekmişti. Hazırlanan planlara itiraz eden mahalliler sık sık eylem yapmış, arsa sahiplerinden yüzde 45 oranında sosyal donatı payı istenmesine karşı çıkmışlardı.

KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMÜŞTÜ

Son olarak geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap Temel Atma Töreni'nde mahalleli eylem yapmış, törende sloganlar atmıştı. CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın araya girmesi sonrası CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, mahalleli adına muhtar Özay Dağhan’la görüşmüş, planın iptal edilmesi yönünde talimat vermişti.

CHP İzmir İl Binası’nda İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç’la konuyu görüşmek adına bir araya gelen muhtar Dağhan’ı telefonla arayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, planların iptal edileceğini söylemişti.

“DOĞRU BİR ÇALIŞMA YAPILDIĞINI BİLİYORLAR”

Katıldığı bir televizyon programında konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Tugay, "Biz bu plan çalışmasını yaparken, bu imar komisyonuna havale edildi, düzeltme ve değişikler yapıldı, meclise geldi. İmar komisyonunda oybirliği ile geçti, meclisten oybirliği ile geçti. Büyükşehir Belediyesi'nde imar komisyonundan oybirliği ile geçti, Büyükşehir Meclisi'nden de oybirliği ile geçti. Yani buna bütün partiler 'evet' dedi. Neden böyle dediler? Çünkü doğru bir çalışma yapıldığını biliyorlar” ifadelerini kullandı.

“HEM MUHALİF KESİMDEN HEM DE PARTİ İÇİNDEN KİŞİLER VAR”

Tugay, “Genel Merkez ayağı kesinlikle yok ancak bu bilinir; parti içinde de yarışlar vardır, geçmiş dönemlerde bu yarışmaların içinde olan ancak pozisyonlarını kaybeden kişiler bunların arkasında olabilir. Bunları net kanıtlamam mümkün değil. Masum ve haklı bir şekilde sorunlarını dile getiren vatandaşların sorunlarını köpürtüp büyüten ve Genel Başkana iletilmesine kadar giden hem muhalif kesimden hem de parti içinden kişiler var” dedi.

“YAKINIMIZDA GİBİ GÖRÜNÜP SONRADAN ART NİYETLİ OLDUĞUNU GÖRDÜĞÜM…”

Tugay sözlerini şöyle tamamladı:

“Açıkçası çok yakınımızda gibi görünüp aslında sonradan art niyetli olduğunu gördüğüm ve yaşadığım insanların davranışları hem hayrete düşürüyor hem de insan olarak incitiyor. Yapmaması gerekir diyorsun. Bu kadar alçalmaması gerekir. Bu insanları hayretle ve esefle karşılıyorum. Buna gerek yok. Siyaseten yapmanız gereken şey başarılı çalışmalar yapıp, insanları takdirini, sevgisini, saygısını o yolla kazanmak lazım. Başkalarını karalayarak siyaset yapılmaz, siyasetin yolu bu olamaz. Bu sadece ülkemizi ve hepimizi kötüye götürür. Sorunlarımızı çözmez, sorunlarımızı büyütür. Çalışıp bir şeyler yapmaya çalışan insanlara destek olma seçeneği varken ama yapmayayım o başarılı olmasın derseniz onun karşılığında sizin de bir şeyler yapma çabanız olur. Siz de hizmet üretebilirsiniz. Kimse kimsenin elini kolunu tutmuyor. Ama ne yapıyorlar? Kendileri hiç bir şey yapmıyorlar. Anladıkları siyasette şu! Rakip olarak gördükleri insanlara karalayın, iftira atın, onları zor duruma düşürün. Bu iş için medyayı kullanın, siyasetin bütün mekanizmalarını kullanın. Bu şekilde rakip gördüğünüz kişiyi al aşağıya edin, sonra ne yapın? İstediğiniz adamı getirip oraya oturttun. Bu siyaset anlayışının bu ülkeyi iyiye götürmediğini, götürmeyeceğini anlamak için sadece geçmişe bakmak yeterlidir.”

Tugay’ın bu açıklamalarında ise kimden veya kimlerden bahsettiği merak konusu oldu. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cumhuriyetli
    1 ay önce
    Başkan cumhuriyet büyük lokma boğazında kalır.yemin olsun yedirtmezler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak öldürmüş
Kızını uyuşturucu kullandığı için eşarpla boğarak...