Bayraklı Belediyesi taziyeevleriyle acıya ortak oluyor

Bayraklı Belediyesi taziyeevleriyle acıya ortak oluyor

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın ‘halka dokunma’ vizyonu doğrultusunda taziyeevleri projeleri hız kazandı. Onur Mahallesi taziyeevine kavuşurken Cengizhan Mahallesi tazieyeevinde çalışmalar devam ediyor.

29 Eylül 2020 - 13:12 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 13:59

Belediyelerin bir görevi de iyi günde ve kötü günde vatandaşın yanında olmak. Belediyenin sorumluluğunu temizlik ve kaldırım düzenlemeleriyle sınırlı görmeyen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, bir çok sosyal sorumluluk projesi ile hayatın her alanında Bayraklı halkına dokunmaya, hayatlarını bir nebze kolaylaştırmaya çalışıyor.

Başkan Sandal, bu anlamda vatandaşın mutlu günlerinde olduğu gibi acı günlerinde de belediye olarak yanlarında olmak ve acılarına ortak olmak amacıyla taziyeevleri projelerine hız verdi.

Başkan Serdar Sandal, "Vatandaşlarımızdan gelen taleplere, ihtiyaçlara göre hızlı çözümler üretiyoruz. Mahallelerimizden taziyeevi talebi var. Önemli bir ihtiyaç. Biz de imkanlarımız dahilinde ihtiyaçlara yanıt verebilecek, modern ve donanımlı taziyeevleri açmayı planlıyoruz.

Onur Mahallemizdeki taziyeevi de bunlardan biri. Pandemi sürecinde de çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, kısa süre sonra projeyi tamamlayacak. Taziyeevini bölge halkının kullanımına açacağız" dedi.

2 KATLI 250 METREKARE KULLANIM ALANI

Onur Mahallesi'nde inşaatı süren taziyeevinde çalışmalar son aşamaya geldi. 7371 sokak No: 164/A'daki yeni merkez, 2 katlı olarak tasarlandı. 250 metrekare büyüklüğündeki taziyeevinin içinde mutfak, çay ocağı, benmari (sıcak yemek servisi ekipmanı), kadın-erkek tuvaletleri ve depo bulunuyor. 100 kişi kapasiteli taziyeevine ayrıca bölgede yaşayan vatandaşların istekleri doğrultusunda sedir oturma grupları yerleştirilecek. Son rötuşların ardından, taziyeevi kullanıma sunulacak.

2 MAHALLEYE DAHA TAZİYEEVİ GELİYOR

Başkan Sandal, Bayraklı Belediyesi olarak vatandaşların acılı günlerinde yalnız bırakmadıklarını hatırlatarak; “Servis aracı, ikram aracı, masa, sandalye ve çadır hizmetlerimizin yanı sıra söz verdiğimiz 2 taziyeevinin yapımını tamamlama aşamasına getirdik. Cengizhan Mahallemizdeki taziyeevimizin de çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Refik Şevket İnce Mahallesinde yurttaşlarımızın kendi aralarında para toplayarak yapmaya çalıştığı taziyeevini tamamlayarak hizmete sunduk” bilgisini paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aşı olan 10 'ağır hasta' yaşamını yitirdi
Aşı olan 10 'ağır hasta' yaşamını yitirdi
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu
İzmir Kültürpark’ta ceset bulundu