Bayraklı’da CHP’li Meclis Üyeleri PKK’yı kınadı!

Bayraklı'da CHP'li Meclis Üyeleri PKK'yı kınadı!

CHP Bayraklı Grup Başkanvekili Yeşim Tekoğlu, meclis toplantısında CHP’li diğer meclis üyeleri adına hazırladıkları terörü lanetleme metni okudu. Tekoğlu “Belediye meclisimizin tüm üyeleriyle birlikte, adı ister PKK ister İŞİD ya da FETÖ veya her ne olursa olsun, tüm terör örgütlerini amasız fakatsız lanetleme konusunda aynı noktadadır. İzmir halkı bizlerden tartışma, kavga ve suçlama değil hizmet beklemektedir” dedi.

02 Ekim 2019 - 16:09 - Güncelleme: 02 Ekim 2019 - 16:18

Çiğdem CANPOLAT - Bayraklı Belediyesi’nin gerçekleşen Ekim ayı ilk meclis toplantısında CHP Grubu adına Başkanvekili Yeşim Tekoğlu, terörü lanetlemek adına hazırladıkları metni okudu.

O metin ise şöyle;

“Bizler, bu meclis çatısı altında, parti kimliklerimizin de üstünde Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti ve İzmir halkı için sorumluluk almış, halkımızdan vekalet alarak bu koltuklara oturmuş meclis üyeleriyiz. Kuruluş amacı cumhuriyetimizi yıkmak, devletimizin bekasına, askerimizin, polisimizin ve halkımızın canına kast etmek olan, toplumsal birliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu hedef alan hangi terör örgütü varsa İzmir adına, halkımız adına kınamak ve lanetlemek bizlerin gurur duyacağı, onur duyacağı ilkeli harekettir.


Bunun içindir ki, bu tür hain terör örgütlerinin her eyleminde, mensubu olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal kimliğiyle, partimiz ve Bayraklı Belediyesi’nin birer üyesi olan bizler bu alçak terör örgütlerinin her dönem lanetlemiş ve kınamışızdır.

Bu alçak örgütlerden, daha 1 hafta önce 2 Mehmetçiğimizi şehit eden PKK, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kastetmiş, alçak ve hain bir terör örgütüdür. Bizim CHP olarak bu konuda hiçbir zaman bir kafa karışıklığımız ya da tereddüdümüz olmamıştır.

BU TÜRDEN ALÇAK EYLEMLERLE BİZLERİ YILDIRAMAYACAK

İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde çıkan orman yangınları, inanıyoruz ki bu çatı altında birlikte çalıştığımız her meclis üyemizin yüreğini yakmıştır. İzmir’in ormanları, o bölgede yaşayan binlerce canlı yok olmuş, insanlarımızın malları zarar görmüş ve yerine belki de on yıllarca geri koyamayacağımız bir flora yok olup gitmiştir. Terör örgütünün sebep olduğu anlaşılan bu yangınlarda, doğamızı, canlılarımızı, İzmir’imizin ve çocuklarımızın geleceğini kundaklayan terör örgütünü, CHP Grubu olarak bir kez daha lanetliyor, bu türden alçak eylemlerle bizleri yıldıramayacaklarını, korkutamayacaklarını meclisimiz ve kamuoyu ile bir kez daha paylaşıyoruz.

İKTİDARLARINI KORUMAK UĞRUNA TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE PAZARLIKLAR YAPTIĞINI…

Aslında bugünkü konuşmamızda, kimlerin iktidarlarını korumak uğruna terör örgütleri ile pazarlıklar yaptığını, ortaklıklar kurduğunu, gizli anlaşmalar yaptığını, valilere teröristlere karışmayın talimatları verdiğini, seçimlerden önce terörist başının mektubunu devlet televizyonlarında okutarak medet umduğunu uzun uzun anlatabiliriz.

Ancak ne bu konular üzerinden, ne de orman yangınları üzerinden meclisimizde gerginlik yaratmak, kavga etmek, meclisimizin yetkisinde ve gündeminde olmayan konular üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışmak, bizim işimiz değil. Eğer birbirimizi terör üzerinden suçlayarak, birbirimizi yaralayarak, ortak bir yol bulmak yerine siyasi tartışmalarda kaybolursak, bu kente ve halkımıza en büyük zararı bizler vermiş olur ve terör örgütlerinin yaratmak istediği ortamı da birbirimize yaşatmış oluruz.

Terör, siyaset malzemesi yapılmayacak kadar hassas bir konudur. Siyasi rant sağlamak için bir dönem terör örgütleriyle pazarlık yapmak, başka bir dönem tüm muhalefeti terör örgütleriyle yan yana göstermeye çalışmak bu ülkeye zarar verir. Siyaset uğruna ülkede kavga ve çatışma ortamı yaratır.

İZMİR HALKI BİZLERDEN TARTIŞMA DEĞİL HİZMET BEKLEMEKTEDİR

Biz CHP Belediye Meclis Grubu olarak çağrıda bulunuyor ve son söz olarak diyoruz ki;

Belediye meclisimizin tüm üyeleriyle birlikte, adı ister PKK ister İŞİD ya da FETÖ veya her ne olursa olsun, tüm terör örgütlerini amasız fakatsız lanetleme konusunda aynı noktadadır. İzmir halkı bizlerden tartışma, kavga ve suçlama değil hizmet beklemektedir. Bunun bilinciyle, CHP grubu olarak, meclisimizde yer alan diğer siyasi parti gruplarıyla birlikte kentimize ve ilçemize hizmet etmek için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da zarar verdi...
Seyir halindeki otomobil alev topuna döndü... Diğer araçlara da...
Konak’ta camiler ibadete hazır
Konak’ta camiler ibadete hazır