Bayraklı’da, Cumhur ve Millet İttifakı’ndan ortak çağrı

Bayraklı'da, Cumhur ve Millet İttifakı'ndan ortak çağrı

Bayraklı Beleye Meclisi’nde Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı, İsrail’i protesto ederek, “Kıyım son bulsun” çağrısında bulundu. Cumhur İttifakı meclis salonuna, “Özgür Filistin” baskılı tişörtlerle geldi.

17 Mayıs 2021 - 14:58 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 - 17:14

“İSRAİL ZULMÜ SON BULMALI”

Bayraklı Belediyesi Mayıs ayı olağan meclisi, Bayraklı Belediyesi Meclis Salonunda Başkan Serdar Sandal idaresinde, başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu, ardından da İstiklal Marşıyla açıldı. Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri, İsrail’i protesto etmek amacıyla, meclis salonuna, siyah zemin üzerine “Özgür Filistin” yazılı tişörtlerle katıldı. Meclis açılışının ardından, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı, İsrail’i kınadıklarına dair açıklama yaparak, Birleşmiş Milletlere; İsrail zulmünün durdurulmasına yönelik çağrıda bulundular.

AK Partili Aktaş, “İsrail’in şiddeti sona erdirilmeli”

Bayraklı Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş, “10 Mayıs’tan bugüne Gazze’de yapılan katliamları hepimiz izliyoruz. Bu saldırılar, Müslümanların nu bayramı buruk geçirmesine sebep oldu. Bu saldırılarda birçok kardeşimiz vefat edip, binin üzerinde birçok kardeşimiz yaralandı. Kudüs’ü vicdansız, ahlaksız saldırıyla kirleten zalim İsrail, hastane , okul demeden binlerce masum katlediliyor. Mescidi aksa başta olmak üzere ibadethanelere yapılan her saldırıyı bizlere yapılmış gibi görmekteyiz. Kudüs insanlık, Mescid-i insanlığın aksa  kalbidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’e ders verilmesi için 20’nin üzerinde başkanla görüşme başlatmıştır. Filistinli kardeşlerimizin yanında olan en güçlü iradeyi Türkiye ortaya koymaktadır. Türkiye tüm mazlumların umudu olmuştur. Haykırıyoruz, İsrail’in şiddeti derhal sona erdirilmelidir. Birleşmiş Milletler devreye girerek adil çözüm tesis edilmelidir” açıklamasında bulundu.

CHP’Lİ POLAT, “İsrail zulmünün karşısında durmaya devam edeceğiz”

AK Partili Aktaş’ın ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Cindi Can Polat, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş ve İYİ Parti Bayraklı İlçe Başkanı Çobanoğlu’na hoşgeldiniz diyerek, Millet İttifakı olarak İsrail’i kınadıklarını açıkladı. Polat, yaptığı açıklamada, “Hepimizin bildiği gibi İsrail’in Filistin’e yönelik zulmü, kıyımı söz konusu, bu kıyım şiddetlenerek devam diyor. İsrail bu zulmü dünyanın gözü önünde yapıyor. Dünya da bu zulmü izliyor. Bizler Millet İttifakı olarak İsrail’in yaptığı zulmü kınıyoruz. İsrail’in Arife günü başlattığı çocuklar ve kadınlar dahil saldırıları kınıyoruz. Saldırılar vahim bir boyuta ulaşmıştır. İsrail’in bu saldırıları kutsal yaşam hakkının ihlalidir. Filistinlilerin topraklarına el koymayı amaçlayan saldırılardır. İsrail’in gayri insani saldırılılarını şiddetle kınıyoruz. Kudüs ve Gazze’de olan işgal, hukuk tanımazlığı gözler önüne sermektedir. Bu suçlardan dolayı İsrail’in hesap vermesi, yargılanması gerekmektedir. Bu  maksatla insanı ve yaşam hakkını bilen her ülkeyi desteğe çağırıyoruz. Bizler bu zulmün  karşısında durmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Sandal’dan 19 Mayıs Çağrısı

 

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için, tüm meclis üyeleri ve siyasi partileri, yarın saat 17:00’da belediye binası önünde olmaya davet etti. Sandal, “Yarın saat 5 itibariyle belediye önünde bulaşacağız. Tüm meclis üyeleri ve ayrım yapmaksızın tüm parti başkanlarını bekliyorum. Bayramlara olan hassasiyetimiz malumunuz. 2 gün boyunca ilçemizde bayram için ziyaretlerde bulunacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasan Karabağ sahalara indi
Hasan Karabağ sahalara indi
Tur rehberi otel odasında ölü bulundu
Tur rehberi otel odasında ölü bulundu