Bayraklı’da kadına yönelik suçlar tartışma yarattı

Bayraklı’da kadına yönelik suçlar tartışma yarattı

Bayraklı Belediyesi Aralık ayı olağan meclisinin ikinci oturumu gerçekleşti. Bayraklı belediye Başkanı Serdar Sandal’ın başkanlığında başlayan meclis oturumunda 5 Aralık Dünya Kadın Hakları sebebiyle farkındalık oluşturularak başlandı.

06 Aralık 2019 - 19:10

Didar DEMİRCİ - Bayraklı belediye Meclisinde 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla farkındalık yaratan meclis birleşiminde kadın meclis üyeleri ‘ölmek istemiyorum’ yazılı siyah tişört giydiler.

Konuyla ilgili mecliste konuşan CHP Grup Sözcüsü ve Meclis Üyesi Yeşim Tekoğlu, kadına yönelik işlenen suçlarda gerçekçi ve samimi tedbirlerin alınmadığını, cezaların yeterince caydırıcı olmadığını savundu. Tekoğlu, “Sessizce toprağa gömülen nice Ceren’ler var! Ne zaman göreceksiniz acaba? Artık buna son verilmesi gerekiyor” diyerek tişörtleri giymelerindeki nedenin yeniden, çözüm bulana kadar olanlara dikkat çekmek olduğunu belirtti.


AK Partili Meclis Üyesi Dilek Yıldız Büyükdağ, kadına yönelik farkındalık çalışmasının ardından konuşan Tekoğlu’na karşı şu ifadeleri kullandı:

“‘Kadınlara karşı ayrımcılık ırkçılıktan beterdir’ diyen Cumhurbaşkanı’mızın her platformda gösterdiği samimi tepkidedir. Kadın ve aileden sorumlu bakanlıklarımız, sayısız çabalar gösteriyor bugüne kadar AK Parti hükümeti olarak elimizden geleni yaptık. Bugüne kadar hal böyleyken devletle iş birliği yapmak yerine bizi suçlayıcı tavır içinde olunmaması gerekiyor.”

Tartışmaları sonlandırmak amacıyla konuşan Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Gerek kadın cinayetleri gerekse diğer olaylarda hiçbir meclis üyelerimizin ve bizim hiç kimseyi zan altında bırakmıyoruz. Kimsenin siyasal görüşü ne olursa olsun vicdan sahibi hiçbir insanın buna onay vereceğini sanmıyorum. Vatandaşın beklentisi, taleplerini bu olayların biran önce çözüme kavuşması ve caydırıcı tedbirlerin alınmasıdır. Yani açık cezaevinden rastgele çıkan adamların sağda solda terör estirmemesi gerekir. Bu konuda adli kurum ve kuruluşlarımızın daha tedbirli olması hepimizin vatandaş olarak talebidir” dedi.

BAYRAKLI’DA UYUŞTURUCU MADDEYE GEÇİŞ YOK!

Son olarak söz alan Başkan Sandal, “Genel siyaset gerçekten bizi yoruyor. Lütfen Bayraklı ile ilgili meseleleri konuşalım. İzmir İl Emniyet Müdürüne ve Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Uyuşturucuyla ilgili ciddi adımlar atıyor. Bayraklı’da uyuşturucu satan yakalanan günlük 110’a çıkmış durumda. 10-15’lerden bu duruma geldi. Gerçekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çeşme'de mekanlara ceza yağdı
Çeşme'de mekanlara ceza yağdı
Menderes'teki orman yangını söndürüldü mü?
Menderes'teki orman yangını söndürüldü mü?