Bayraklı’da Türk Kızılayı ile ’sosyal yardım’ protokolü!

Bayraklı'da Türk Kızılayı ile 'sosyal yardım' protokolü!

Bayraklı Belediyesi, Türk Kızılayı Bornova Şubesi ile ihtiyaç sahiplerine yardım sağlayabilmek için bir ş birliği protokolü imzaladı.

24 Ocak 2020 - 11:22
Reklam

Türk Kızılayı Bornova Şube Başkanı Cemil Kurkut ve yönetim kurulu üyeleri Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ı ziyareti sırasında sosyal yardım protokolü imzalandı. 5 yıl boyunca dar gelirli vatandaşlara, kimsesizlere, yaşlılara, engellilere, öğrencilere, şehit, gazı ve asker ailelerine yardım yapılacak. Yapılacak yardımlar ise yiyecek, giyecek, yakacak, kırtasiye malzemesi, tıbbi araç gereç, protez, ilaç, ev eşyası, öğrenci bursu şeklinde olacak. Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenecek olan ailelere yardım yapılacak.


Bayraklı'da yurttaşların ihtiyaçlarını doğru tespit edip, bu ihtiyaçları karşılamaya çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı'da hiçbir yurttaşımızın yatağa aç girmeyeceğini söyledik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyeye gelen sağlıklı, nitelikli, içinde kamu yararı olan tüm önerilere açığız. Yeter ki içinde kamu yararı bulunsun. Yaptığımız iş birlikleriyle daha fazla dar gelirli ailemize ulaşarak, imkanlarımız dahilinde ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi bıçakladı
İzmir’de 15 yaşındaki çocuk, kendisini ikaz eden polisi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı kalkıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağı...