Bergama, Selinos Deresi Projesi için kolları sıvadı

Bergama, Selinos Deresi Projesi için kolları sıvadı

Tarihi kent Bergama’nın kaderini değiştirecek olan Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi için Koronavirüs önlemleri alınarak arazi çalışması yapıldı.

10 Nisan 2020 - 12:37

Başkan Koştu, “Bu projemizle tarihi mahallelerimizi ayağa kaldırıp, turizm alanı oluşturacağız. İlçemiz için son derece önemli olan bu projemiz için Koronavirüs önlemleri alarak yapılması gereken arazi çalışmasını gerçekleştirdik" dedi.  

Bergama’da yıllardır konuşulan ama bugüne kadar yapılamayan Selinos Deresi Islah Projesi için çalışmalar aralıksız sürüyor. Bir yandan Koronavirüs salgını için tedbirler alan Bergama Belediyesi bu zorlu süreçte vizyon projeler için çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, DSİ Bölge Müdürü Birol Çınar, İzmir 2 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürü Deniz Durdu ve Bergama Müze Müdürü Nilgün Ustra arazide inceleme çalışması gerçekleştirildi.

İki bin yıllık tarihi tonozlar, köprüler ve tarihi yapıların turizme kazandırılmasını hedefleyen Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi için önceki gün önemli bir adım daha atıldı. Koronavirüs Salgını nedeniyle arazi çalışmaları önlem alınarak gerçekleştirildi. Arazide yapılan çalışma ardından bir açıkla yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu,“Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesi ardından, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile Bergama’da projemiz üzerinde bir çalışma gerçekleştirmiştik. Bu çalışmalar sonrası  paydaşlarımızla arazi çalışmasını gerçekleştirdik. Hızlı bir şekilde yol almayı hedeflediğimiz yılların hayali olan bu projemizi tarihi kentimizde gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz. Koronavirüs Salgını yaşadığımız şu günlerde tedbirlerimizi ihmal etmeden projemiz için çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
80 at kesip etlerini satan çeteye baskın
80 at kesip etlerini satan çeteye baskın
İzmir'de devrilen traktörün altında kalan sürücü yaralandı
İzmir'de devrilen traktörün altında kalan sürücü yaralandı