Beydağ Belediyesi Travel Turkey İzmir Fuarında

Beydağ Belediyesi Travel Turkey İzmir Fuarında

Türkiye’nin en büyük turizm platformu olan 15. Travel Turkey İzmir Fuarı; 2-4 Aralık tarihlerinde dünyayı buluşturuyor.

03 Aralık 2021 - 17:25

Fuarın A holünde hazırlanan İzmir Sokakları adlı özel bölümde yerini alan Beydağ Belediyesi, kentin önemli değerlerini ziyaretçilerine sunacak.

Dünyanın en kaliteli kestanesi olan Beydağ Kestanesi standın gözbebeği oldu.

Beydağ Kestanesi Dikkat Çekti

Beydağ Belediyesi gelen tüm ziyaretçilerine dünyanın en kaliteli kestanesini kestane kebap yaparak ikram etti.  Beydağ Belediyesi standında Beydağ’a özgü kestane, Kestane unu, zeytinyağı, ceviz, bal gibi yöresel ürünler de sunulurken Beydağ’da yer alan tarihi yerler ve eşsiz güzellikteki gezilecek yerler tanıtıldı.

Beydağ Simit Dürümü Damakta Tat Bıraktı

Beydağ’a özgü ve yöresel olan simit dürüm vatandaşlara ikram edildi. Başkan Yılmazlar Beydağ Simit Dürümü üzerine çalışmalar yaptıklarını ve çok eskilerden kalma bi tat olduğu için coğrafi işaret alarak tescilleyeceklerini belirtti.

Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar  “Birçok ülkeden katılımcının ziyaret ettiği Travel Turkey’de Beydağ’ımızın tarihi, turizm faaliyetleri, yöreye has ürünleri ve kentimiz için gerçekleştirdiğimiz projeleri tanıtıyoruz. Beydağ’ı gerek ülke içinde gerekse ülke bazında tanıtmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Herkesi Beydağ’ı tanımak ve ürünlerimizi tatmak için davet ediyorum.” dedi.

22 il ve 5 ülkeden 500 katılımcıyı, 58 ülkeden gelen ziyaretçilerle buluşturan fuar 4 Aralık Cumartesi gününe kadar devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
İzmir'de hava ne zaman ısınıyor? Meteorolojiden iyi haber var
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu
Darbedilen kişi sokak ortasında ölü bulundu