‘Bilfen’ davasında yeni gelişme: Bilirkişi heyetinden inceleme

‘Bilfen’ davasında yeni gelişme: Bilirkişi heyetinden inceleme

Karşıyaka’nın Atakent Mahallesi’nde bulunan Bilfen Eğitim Kurumuna ait arazinin planları hakkında Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası İzmir Şubeleri “yürütmeyi durdurma” davası açmıştı. Davanın seyrinde yeni bir gelişme yaşandı. 10 Eylül günü bilirkişi heyeti alana giderek incelemelerde bulundu.

13 Eylül 2021 - 13:05

Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR - 18 Eylül 1986 onama tarihli Bostanlı Revizyon İmar Planı'nda “sosyal tesis ve spor alanı” olarak belirlenen alanın İzmir Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısında 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği “Özel Eğitim Alanı” ve “park” alanına dönüştürülmesi karara bağlanmıştı. Bu karar üzerine Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası İzmir Şubesi ile Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, Büyükşehir Meclisinde alınan karar için yargıya başvurarak yürütmenin durdurulması için dava açmıştı.

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi Eylül Ayı Meclisi’ne gelmesi öngörülen planların, ilgili komisyonda davalar sonuçlanana kadar bekletilmesine karar verilmişti.

Edinilen bilgilere göre ise; 10 Eylül günü bilirkişi heyeti bahsi geçen alana giderek incelemelerde bulundu.  Bilirkişi heyeti, yerinde incelemesine yönelik bir rapor yayınlayacak. Raporun netleşmesi sonucu ise davanın seyri belli olacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de otomobil iş makinesine çarptı: 1 ölü
İzmir’de otomobil iş makinesine çarptı: 1 ölü
Pakdemirli, 'İzmir söz sizde' dedi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu
Pakdemirli, 'İzmir söz sizde' dedi ve çarpıcı açıklamalarda...