“BİR ULUSUN TARİH SAHNESİNDE VAR OLMA SAVAŞIDIR”

“BİR ULUSUN TARİH SAHNESİNDE VAR OLMA SAVAŞIDIR”

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, 26 Ağustos'ta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayıp 30 Ağustos'ta sona eren Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin, 98.yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos 2020 - 15:04

Polat “30 Ağustos esaretten bağımsızlığa, karanlıktan aydınlığa modern Türkiye Cumhuriyeti’ne açılan kapıdır.” dedi.

“TÜM COŞKUSUYLA ZAFER BAYRAMIMIZI KUTLAYACAĞIZ”

Polat “30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98’inci yıl dönümünde yurt genelinde yapılacak etkinlikler, İçişleri Bakanı tarafından 81 il valiliklerine gönderilen genelge ile yasaklandı. Pandeminin bahane edildiği Genelgede, “belirtilen program dışında herhangi bir etkinlik yapılmasına müsaade edilmemesi” ifadeleri kullanıldı. Genelgeyle; ‘çelenk sunma programının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerden, kamu kurum ve kuruluşlarından, şehit ve gazi derneklerinden birer temsilcinin katılımıyla asgari düzeyde gerçekleştirilmesi’ emredildi. Malazgirt Zaferinin 949. Yıl dönümü nedeniyle etkinlikler serbestti, 15 Temmuz etkinliklerinde serbestti, Ayasofya açılışında kapalı alanda dahi pandemiye ilişkin önlemler alınmadı ancak Zafer Bayramımız için pandemi bahane edilerek açık alanda yapılacak etkinlikler bile yasaklanmak isteniyor.” dedi.

“BİR ULUSUN TARİH SAHNESİNDE VAR OLMA SAVAŞIDIR”

30 Ağustos, tam bağımsızlığın bedelinin kanla ödendiğini, Anadolu halkının emperyalizme karşı tek vücut direndiğini vurgulayan Polat, “30 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, bir ulusun tarih sahnesinde var olma savaşıdır, yorgun ve yoksul Anadolu halkının bağımsızlık ve egemenlik mücadelesini, Cumhuriyetle taçlandırmasıdır. Esaretten bağımsızlığa, karanlıktan aydınlığa modern Türkiye Cumhuriyeti’ne açılan kapıdır. Cesaretimiz ve adalete olan inancımızlaEbedi Başkomutanımızın açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu vesile ile Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Valiliğinden yeni kararlar: Cenaze namazı, hamilelik izni...
İzmir Valiliğinden yeni kararlar: Cenaze namazı, hamilelik izni...
İzmir'de 5 yaşındaki çocuk yangında hayatını kaybetti
İzmir'de 5 yaşındaki çocuk yangında hayatını kaybetti