Bornova’da Uğur Mumcu’yu anma etkinliği

Bornova’da Uğur Mumcu’yu anma etkinliği

Bornova Belediyesi Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 28. yılında, Şiir ve Müzik Dinletisi ile anacak.

23 Ocak 2021 - 09:38

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle izleyicisiz olarak gerçekleşecek etkinlik Bornova Belediyesi’nin instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak.

Usta Gazetecinin adını taşıyan Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik saat 12.30’da başlayacak. Bornova Belediyesi’nin instagram hesabından canlı olarak yayınlanacak dinletide Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) yönetmenlerinden Hakan Taner Yıldırım, Uğur Mumcu’nun sesleniş şiirini okuyacak. Utku Gücoğlu piyano, Gökay Kaçanoğlu kemanı ile Yıldırım’a eşlik edecek. BBŞT kursiyerlerinden Aleyna Bozan ise ‘Yiğidim Aslanım’ şarkısını söyleyecek. Etkinlik Bornova Belediyesi’nin instagram hesabı üzerinden canlı yayınlayacak.

Tüm Bornovalılar’ı etkinliği takip etmeye davet eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Uğur Mumcu’nun her şeyden önce Atatürkçü bir yurtsever olduğunu belirterek, “O, yaşamı boyunca herkes için ve her yerde demokrasiyi, emeği ve çalışanın hakkını savundu. Sömürüye, soyguna, talana şiddete, din tüccarlarına karşı çıktı, laikliği, bilimi ve demokrasiyi savundu. Barıştan yana oldu. Uğur Mumcu her zaman yüreğimizde yaşayacak. Hiç zaman unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...