Bornova’nın nohutu Ovacık’tan gelecek

Bornova’nın nohutu Ovacık’tan gelecek

Bornova Belediyesi, Tunceli’nin Ovacık Belediyesi iş birliği yaparak Ovacık’ta yetiştirilen nohutlar Bornova’daki ihtiyaç sahibi ailelere için hazırlanacak yardım paketlerinde yer alacak. 

23 Ocak 2020 - 12:05

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül örnek işbirliği içerisine girdi. Yapılan işbirliğinde ihtiyaç sahibi aileler ile sağlıklı bir besin olan nohut ile buluşacak. Ovacık’taki sağlıklı gıdaların üretimi için destek olacaklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Büyüyeceksek hep birlikte büyüyeceğiz. Bu ülkenin birlikte büyümeye ihtiyacı var. Bir taraf büyürken diğer taraf küçük kalırsa eşitsizlik olur. Bu nedenle o yörede yetiştirilen ürünlerini değerlendirip, bölge insanlarının ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmalıyız. 2020 yılı için yaptığımız 15 tonluk nohut anlaşması hayırlı olsun. Bu işbirliği önümüzdeki yıllarda da devam edecek” ifadelerini kullandı.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise İduğ’a teşekkürlerini ileterek Ovacık’ta üretilen sağlıklı gıdaların üretiminde katkısı olan üreticilerin ürünlerini alarak destek verilmesinin önemli olduğundan bahsetti. Sarıgül, İduğ’u Ovacık’a, hava şartlarının normale döndüğü Mayıs ayında davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu!
Haber alınamayan kişi evinde ölü bulundu!
İzmir'de uyuşturucu operasyonunda 10 gözaltı
İzmir'de uyuşturucu operasyonunda 10 gözaltı