Buca’da 4 meclis üyesinin istifası son anda mı durduruldu?

Buca'da 4 meclis üyesinin istifası son anda mı durduruldu?

Ak Parti Buca Kurucu İlçe Başkanı Ünal Ömür'ün, Cuma günü yapılan Buca Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında, partisinden istifa ederek, bağımsız meclis üyesi olarak yoluna devam edeceğini açıklamasının ardından, yeni bir iddia ortaya sürüldü. İddiaya göre en az 4 meclis üyesi daha istifa etmek istedi ancak İl Yönetimi devreye girerek şimdilik bu istifaları durdurdu.

10 Mart 2020 - 19:10

Ak Parti Buca Meclis Grubunda Denetim Komisyonu seçimi ile başlayan çatlak büyüyor. Ak Parti İl Yönetiminin disiplin soruşturması başlatarak, 3 kesin ihraç talep ettiği süreç henüz tamamlanmadan; ihracı istenen meclis üyelerinden Ünal Ömür, 6 Mart Cuma günü yapılan Meclis toplantısında istifa dilekçesini verdi. Ak Parti'den istifa eden Ömür, bağımsız meclis üyesi olarak yoluna devam edeceğini açıkladı. 
Ancak iddialara göre Buca Ak Parti'deki huzursuzluk bu istifa ile sonlanmadı. En az 4 meclis üyesi daha istifa girişiminde bulundu. İstifacılar son anda İl Yönetimi ile İzmir Mİlletvekillerinin devreye girmesi ile durduruldu. 

YENİ İLÇE BAŞKANINA TEPKİ Mİ VAR?
İstifa girişimi iddiasının gerekçeleri hakkında ise farklı görüşler var. Bazı meclis üyeleri 2019 yerel seçimlerinde Buca Belediye Başkan Adayı olan ilçe eski Başkanı Mustafa Arslan'ın hala Buca Teşkilatını kontrol etmek istediğini, kongrede aday olmak üzere görevlendirilen Murat Yeşiltay'ın da Mustafa Arslan ekibinden seçilmesinin bu tepkiyi tetiklediğini iddia ediyor. Bu iddiayı ortaya koyanlara göre tepki bütün teşkilatla gayet uyumlu ilişkileri olan Murat Yeşiltay'ın şahsına değil aslında ilçe eski Başkanı Mustafa Arsan'a gösteriliyor. 

EKİP ÇATIŞMASI YAŞANIYOR İDDİASI
İkinci bir iddia ise ekip çatışması yaşandığı yönünde... Ak Parti Buca Meclis grubunun iki gruba ayrıldığı, gerek İl Başkanlığının ihraç istemi gerekse kongrede aday olmak üzere görevlendirilen Murat Yeşiltay isminin bu ekipler arasındaki çatlağı gün yüzüne çıkardığı iddia ediliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık çalışanlarını duygulandıran konser
Sağlık çalışanlarını duygulandıran konser
Kovid-19 tedavisi acil sağlık hizmeti ilan edildi
Kovid-19 tedavisi acil sağlık hizmeti ilan edildi