Buca Metrosu için aranan kaynak bulundu

Buca Metrosu için aranan kaynak bulundu

Bucalıların 10 yıla yakın süredir yapılmasını beklediği Buca-Üçyol metrosunun yapımı için gereken imzalardan bir diğeri de yarın atılacak. Metro projesi için imzalanacak Finansman Yetkilendirme Anlaşması tam 80 Milyon avro değerinde.

10 Aralık 2019 - 14:09 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 14:48

Didar DEMİRCİ - İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonunda yarın saat 09.00’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Buca Metro Projesi için 80 Avroluk Finansman Yetkilendirme Anlaşması imzalanacak.

Anlaşmanın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yeşil Şehir Bilgilendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapacak.

BUCA METROSUYLA KAZANILACAK İSTASYONLAR

Toplamda 11 istasyondan oluşacak olan Buca Metrosu’nun uzunluğu 13,5 kilometre olacak. Yeni metro, Üçyol İstasyonu-Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü-Çamlıkule güzergahları arasında vatandaşa hizmet verecek.

İzmir ulaşımında büyük bir öneme sahip olan Buca Metrosu, Zafertepe, Bozyaka, General Asım Gündüz, Şirinyer, Buca Belediyesi, Kasaplar, Hasanağa Bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Koop ve Çamlıkule istasyonlarında toplu ulaşıma destek olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da otobüs kaza yaptı: 5 ölü
İstanbul'da otobüs kaza yaptı: 5 ölü
İzmir'de taksi ücretlerine zam
İzmir'de taksi ücretlerine zam