BUCA’YA CEZAEVİ MÜJDESİNİ ADALET BAKANI İZMİR’DE VERECEK

BUCA’YA CEZAEVİ MÜJDESİNİ ADALET BAKANI İZMİR’DE VERECEK

Ak Parti’nin Buca 6. Olağan Kongresinde Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca Cezaevinin şehir içinden taşınması projesinde sona gelindiğini Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yakın zamanda İzmir’i ziyaretinde bu müjdeyi vereceğini açıkladılar.

10 Ekim 2020 - 19:26

Ak Parti Buca İlçe Kongresi, Genel Başkan Yardımcısı, Arge Başkanı ve İzmir Miletvekili Hamza Dağ, Ekonomi Eski Bakanı ve son yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, Ak Parti MKYM Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle, MKYK Üyesi ve Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Ak Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı önceki dönem İzmir Milletvekili Adayı Emre Cemil Ayvalı, Ak Parti önceki dönem İlçe Başkanı ve Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan, eski ilçe başkanları Ali Boyla, Neşet Aslan, Mustafa Solmaz; ilçe belediye meclis üyeleri ile partlilerin ve delegelerin katılımıyla gerçekleşti.

Kongre Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı ile başladı. Ak Parti MKYK Üyesi Kütahya Milletvekili Ahmet Tan’ın divan başkanlığında gerçekleşen Buca İlçe Kongresinde öncelikle kongreye gönderilen mesajlar okundu.

BUCA SADECE BUCA DEMEK DEĞİL!

Buca İlçe Başkanı Avukat Hakan Kalfaoğlu, kongrede yaptığı konuşmada üzerine aldığı sorumluluğu yerine getirmek için canla başla çalışacağını belirterek, “Ak Parti kongreleri yenilenme ve hizmet yarışında bir bayrak değişimidir. Buca’da ilçemizin seçilmiş 9. Başkanı olacağım. Bugüne kadar Ak Parti Buca ailesini büyütmeye gayret göstermiş tüm partililerimizi vefa ile anmak boynumuzun borcudur.

Partimiz tüm teşkilatları ‘önce Türkiye’ diyerek inandığı yolda kararlılıkla yürümeye devam ediyor. Ülkemiz çok kritik bir dönemden geçmektedir. Yakın zamanda Amerikada yapılacak bir  başkanlık seçimi var. Adaylardan biri İstanbul yerel seçimlerine atıfta bulunup bazı kişilere destek verdiklerini söyledi. Buradan şu sonuca varıyoruz ki İstanbul sadece İstanbul’dan, Türkiye de sadece Türkiye’den ibaret değil. Büyük Buca Büyük İzmir, Büyük Türkiye bilinci ile yaşıyoruz. Bizlere bu yola çıkarken koşulsuz destek veren aileme, partimizin büyüklerine teşekkür ederim. Biz biliyoruz ki Buca da sadece Buca’dan ibaret değil” diye konuştu.  

KAYA: CEZAEVİ MÜJDESİNE AZ KALDI

İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise konuşmasında Buca’nın son yerel seçimlerindeki başarısına vurgu yaptı. Kaya, Buca’da teşkilat içinde adamcılığa son vereceklerini belirterek, “Buca’da adamcılığı bitireceğiz, Buca’da partinin sahibi ana kademedir, kadın ve gençlik kollarıdır, tüm teşkilattır. 2024’te Buca belediye başkanlığı ile ilgili hedefi inşallah buradaki tüm arkadaşlarımızla başaracağız” dedi. Seçimi kaybetmelerine karşın Buca için hizmetten vazgeçmediklerini de belirten Kaya, Buca cezaevinin kent içinden kaldırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini hatırlatarak, “Buca Cezaevi meselesi var, Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığı dönemindeki talimatı ile başlayan çalışmalar devam ediyor. Yakında Sayın Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’ün İzmir’i ziyaretinde vereceği müjde ile bu büyük sorunun üstesinden geleceğiz” dedi.

CEMRELER DÜŞMEDİ AMA İZMİR KÜME DÜŞTÜ

Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli Buca kongresinde yaptığı konuşmada 2019 yerel seçimlerine vurgu yaptı. Sürekli, “Hakikaten Buca, yerel seçimde destanlar yazdı. Başarı büyük. Başta o dönemki ana kadememize ve adayımıza teşekkür ediyorum. Gençlik kollarımız seçim döneminde daha atanmamıştı ama çalışıyordu. Alkışlıyoruz. Kadın kolları sizler hem yerel seçimde destan yazdınız hem de yazmaya devam ediyorsunuz. Helal olsun sizlere, mahalle başkanlarımız uç beylerimiz. Sokakta en çok sıkıntıyla karşılaşanlar onlar. Yüzde 46-47 oyun sebebi işte bu inançtan motivasyondan belli. Olmadı ama biz çalışmaktan sorumluyuz. Takdir Cenab-ı Allah’tan. Bundan sonra hedefe bakacağız. Durmak yok yola devam. Buca 2024’te sonuca ulaşır. Bu işler yarım kalmaz. Başladık, bitireceğiz. Bundan sonra ayda 3-4 defa Buca’dayız. Yapacak çok işimiz var. Buca’nın Cumhur İttifakına ihtiyacı var. Bunlar, şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘seçim döneminde cemreler düşecek’ dedi. Ne oldu, cemreler düşmedi ama İzmir küme düştü. Geçen gün yağmurlar başladı, ilk yağmurda İzmir perişan oldu. Altyapı yok. Çiçek, böcek aşk, lay lay, lom. Bunların bir şey yapmaya niyeti yok. Bunlar lay lay lom için geldi. Musluklardan su akmıyor ama sokakları su basıyor. 500 günlük icraatlarını değerlendirelim dedik. İcraat yok. Dişe dokunur bir şey yok. Milletvekillerimiz destek oldu da 3-4 proje faaliyete geçti. Buca’ya metro dediler, onay ertesi gün geldi. Özkanlar Pazar yeri, pazarcıları kaosa sürüklediler. Bizlerin desteğiyle sorun çözüldü. İktidar üstüne düşeni yapıyor. Belediye yapmıyor. Buca’nın, İzmir’in makus talihini değiştirmek  için çalışacağız. 

 

2012’de de üye kampanyası başlatmıştık. Sonuçları aldım. İlçe başkanlarımla paylaştım. Torbalı, Menderes, Ödemiş, Kemalpaşa 2012’de destan yazıp rekor kırmış, 2014’te belediyeleri kazanmışız. Durmadan yılmadan çalışarak sonuca ulaşıyoruz. Gönül seferberliğinde de amacımız aynı. 2023’te işaret fişeğini yakacaksınız. 2024’te hedefe ulaşacağız. 

 

50 bin üyeyi geçtik. 3 Kasım’da Türkiye genelinde 1 milyon üyeyle final yapacağız. Üye sayımız 11 milyon olacak. Türkiye’nin her yerinde dimdik yürüyoruz, yürümeye de devam edeceğiz. Karabağlar, Gaziemir, çiğli, Menemen destanlar yazdı. Sıra Buca’da. 3 Kasım’a kadar Buca durmadan yorulmadan çalışacak. Buca 3 bin üyeyle birinci olacak. Ben buna inanıyorum.

 

“HİÇ BİR ŞEY YAPMAYACAKLAR”

Kongrede konuşan Ekonomi Eski Bakanı ve son yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, sözlerine 2019 yerel seçimlerindeki proje yarışından söz ederek başladı.

Ak Parti adayı olarak kendisi proje açıklayana kadar CHP’nin ‘projemiz yok’ dediğini savunan Zeybekçi, “Biz projelerimizi açıkladıktan sonra bunlar coştu sonra cemreleri açıklamaya başladılar. Bugün söylüyoruz, hiçbir şey yapmayacaklardı. Yapmıyorlar ve hiçbir şey yapmayacaklar. Göreceksiniz, çünkü bunların böyle bir niyeti yok. Çünkü bunlar İzmir’in problemlerini gördüklerinde ödleri kopuyor. Güreş minderine çıkmış pehlivanlar peşrev çekiyorlar bunlar kenarda lay lay lom… Biz İzmir’in problemlerinden korkmuyoruz, yaparsa biz yaparız, yaparsa Ak Parti yapar. Biz Buca’da, Bucanın problemlerini gündeme getirdiğimizde ulaşım diye bir projeleri yoktu. İzmir 21. Yüzyılın birinci çeyreğinde hala alt yapı sorunları yaşıyor. Bir metre yağmur suyu hatları yok. 2019 Mart’ında anlattık, mücadele ettik, gönüllere girdik. Yüzde 39 ile tarihin en büyük oyunu aldık diye yazabiliriz ama benim kitabımda başarı kazanmaktır. Kazanamadık demek ki başaramadık. İnşallah 2023’te birinci parti oluruz 2024’te de Ak Parti hizmet bayrağını inşallah İzmir Büyükşehir’e ve Buca Belediyesine dikeceğiz. Biz Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde bugüne kadar başladığımız hiçbir işi yarım bırakmadık, bu işi de tamamlayacağız inşallah. Ama sizinle ve teşkilatlarımızla beraber yapacağız” şeklinde konuştu.

DAĞ: BUCA METROSUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Arge Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, kongrenin son protokol konuşmasını yapan isim oldu. Dağ, “İzmir’de 23. Kongremizi yapıyoruz. Ama çok heyecanlı bir kongre yapıyoruz. Teşkilatlar adeta bir biri ile rekabet ediyor. Kongrelerimizin yüzde 90’ını bitiriyoruz, hepsinde güzel bir katılım ve heyecan var. Kavga bekleyenlerin beklentileri boş çıktı. Buca’ya da ayrıca teşekkür ediyorum. 23 kongre yaptık en heyecanlı kongre burası oldu. Onun için burada doğru işler oldu, doğru işler olacak. İnşallah Hakan kardeşim (Hakan Kalfaoğlu) herkesi kucaklayarak Ak Parti kanadı altında toplayarak yola devam edecek.

İzmir yararına olan konularda iktidar olarak desteklediklerini belirten Hamza Dağ, sözlerini şu ifadeler ile sürdürdü:
 "Hep İzmir Büyükşehir Belediyesi önceki yönetimi ve şimdikiler biz çalışacağız da hükümet bizi çalıştırmıyor gibi söylemler söylediler. Şimdiye kadar bizden 4 talepleri oldu… Birinde dediler ki havayolunda çok fazla trafik var… Konak Tünelini yaparken, yeşillik caddesini Büyükşehir ağına alır mısınız dediler daha göreve geldiklerinin 2'nci ve 3'ncü ayında tamamladık. Buca metrosu için bizle konuşmaları gerekirken baktık ki basın üzerinden bize göndermeler yaptılar. Buca metrosu konuşmaları yapıldığı ancak yetkililer bu metro projesini imzaladı ve bu şekilde kredi almasını sağladı… Çiğli Tramvayı... Çiğli Tramvayı için Ulaştırma Bakanlığı onayı lazımdı onu da çözdük. Bu konularda peki bir gelişme var mı? Biz bu işleri tamamlayalı 1 yılı geçti… Takip ediyoruz. Bu onu da biz tabii ki salgın döneminde dikkate alıyoruz. Bunların yapılması kolay değildi, bizde ona göre takip ediyoruz… Hele hele Buca metrosu hem İzmir hem Buca için çok önemli bir icraattır. Biz bunu takip ediyoruz.  Buca Cezaevi için Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç çağrıda bulundu ve bizde hemen çalışmalarına başladık. Hele Buca metrosu hem İzmir için hem de Buca için büyük bir ihtiyaçtır. Onu da takip edeceğiz. Buca Cezaevi nihayete ermek üzere, Adalet Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları birlikte bu çalışmayı devam ettiriyor, yakında Adalet Bakanı İzmir’e gelecek ve müjdeyi verecek. Belediyelerin makul talepleri neyse tüm milletvekillerimizle takip ediyoruz.

KİMSE SİYASETEN PRİM ELDE ETMEYE ÇALIŞMASIN

Siyaseten bir prim elde etme konusunda hiç kimse bir yol izlemesin… Biz belediyelerin makul isteklerinin hepsini çözmek için tüm belediye başkanları ile birlikte hareket ediyoruz. Bölgemiz kritik süreçten geçiyor ancak sadece bizim bölgemizi ilgilendiren bir konu yaşamıyoruz… Vakti zamanında Suriye'de Libya'da ne işimiz var diyenler bugün geldiğimiz noktada ağzını açabiliyor mu? Açamıyorlar… Buca Kongresi'ne soruyorum… Ermenistan yukarı Karabağ PKK VE PYD üyelerini götürdü diye bir iddia var. Bununla ilgili CHP'den bir açıklama geldi mi? Hayır … Çünkü ortakları PKK ve PYD var… Bu ülkede en temel sorunları çözmüş bir iktidarız… ARGE başkanı olarak bugün bizim Tayyip beyin bir daha iktidarda olmamasını amaçlayanlar hiçbir şekilde sonuca ulaşamayacak. Çünkü iktidardan rahatsız olanlar bile bu muhalefet bir şey yapamaz diyor. Devletin birçok konusu var…  Pandemi sürecinde yaptıklarımız ile partimize destek git gide artıyor… Özelikle ekonomi üzerinden farklı bir eleştiri noktasına giden bir muhalefet var… Sanki bu ülke ve dünya salgın süreci yaşamadı… Sanki bu ülke ve diğer ülkeler para basmak zorunda kalmadı… Bunları herkes yaptı… Salgın sürecinde 3 ülke en iyi şekilde geçirdi. Biri Güney Kore, diğer Almanya ve diğer de Türkiye."

Murat Yeşiltay’ın istifasının ardından Ak Parti Genel Merkezince atanan Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu’nun tek liste ile ve ‘Buca için inandığın yolda yürü’ sloganı ile girdiği kongrede, Kalfaoğlu’nun yönetimi delegelerden onay aldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı