Buca’ya yeni kaymakamlık binası yapılacak.... İhale bu yıl...

Buca'ya yeni kaymakamlık binası yapılacak.... İhale bu yıl...

İzmir'in en büyük ilçesi olmasına karşın okuldan bozma bir binada hizmet veren Buca Kaymakamlığı, modern bir binaya kavuşacak. Proje aşaması tamamlanan bina için 2020 yılı içinde ihaleye çıkılacak.

15 Haziran 2020 - 17:34 - Güncelleme: 15 Haziran 2020 - 18:06

Ak Parti Buca eski Başkanı Mustafa Arslan, Buca Kaymakamlık binasına ilişkin önemli bir gelişmeyi duyurdu. Proje çalışmalarına kendi ilçe başkanlığı döneminde başlanan ve 2019 yerel seçimlerindeki vaatleri arasında yer alan Buca Kaymakamlık binası için proje çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi.

MEVCUT YERİNDE YAPILACAK

Adaylığı döneminde "İzmir'in en büyük ilçesi Buca'nın bir hükümet konağı yok" söylemiyle konuya dikkat çektiğini ve proje için Bakanlıkla ilk görüşmeleri yaptığını belirten Arslan, "Mevcut yerinde 11.500 m2 alanımız var. Bu alan içinde eski okuldan bozma hükümet konağı ve arkasında Halk Eğitim Merkezi binası yer alıyor. Maalesef bu bina deprem yönetmeliğine de uygun değil. Bu bina yıkılacak ve Buca'daki tüm birimlerin toplanacağı, Selçuklu mimarisinde yeni ve modern kaymakamlık binası burada hayata geçecek" bilgisini verdi.

"BUCA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM"

Arslan, seçim vaatleri arasında yer alan otobana yeni giriş ve çıkış yapılmasının gerçekleştiğini, bu yıl içinde kaymakamlık binası projesi için de ihaleye çıkılacağını ifade ederek, "Ayrıca Buca'ya 42 yeni okul sözü vermiştik. 12 tanesi bitti ve hizmete girdi. 13 tanesinin de inşaatı devam ediyor. Dolayısıyla biz seçilemesek de hükümetimiz vaatlerimizin takipçisi... Bir bir hayat buluyorlar. Bundan büyük gurur duyuyoruz. Biz de bütün gücümüzle Buca için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

KAYMAKAMLIK DA DUYURDU

Buca Kaymakamlığı da resmi sosyal medya hesabından bu önemli gelişmeyi paylaşarak, "İçişleri Bakanlığımız 2020 yılı yatırım programında olan Buca Hükümet Konağı projesi tamamlanmış olup yapım ihalesi 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilecektir" dedi. 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • recep sarp
  8 ay önce
  kaymakamlık binası suriyeliye hizmet ediyor.gerek yok binaya.
 • Durmuş ünal
  8 ay önce
  3 senedir akşemsettin ortaokulu yapılmadı. Önce okuldan 1/km uzağa gönderildi. Şimdi 3 km uzağa gönderilecek çocuklarımız. Önce okulu yapsınlar sonra kaymakamlık binasını. 2 okul bir arada .
 • Cemal aşrak
  8 ay önce
  İnşaallah görürüz emeği geçenlere teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZBAN’da intihar!
İZBAN’da intihar!
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında bulundu
İzmir'de 5 aydır aranan genç, kız silah imalathanesi baskınında...