Büyükşehir’de gergin grup toplantısı!

Büyükşehir’de gergin grup toplantısı!

Dün İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grubunda başkanvekili ve ihtisas komisyon üyeleri seçiminde gerginlik yaşandığı iddia edildi.

13 Nisan 2021 - 14:01

ÖNCÜŞEHİR - Dün gerçekleşen İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı birinci birleşiminde Meclis başkan vekilleri, divan katipleri, komisyon üyeleri ile Büyükşehir ve ESHOT encümen üyeleri belirlendi.

Kulislerden edinilen bilgilere göre; oturum öncesi yapılan CHP Grup toplantısında başkanvekili ve komisyon üyelerinin belirlenmesi sırasında gerginlik yaşandı.

Başkanvekilliği için Mustafa Özuslu’nun karşısına Büyükşehir ve Buca Meclis Üyesi Taner Kazanoğlu çıktığı ve seçim yapılması istendiği belirtildi. Ancak yönetimin kabul etmemesi ve Özuslu’yu destekleyen isimlerin konuşması üzerine Kazanoğlu adaylığını geri çekti.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve grup yönetiminin aldığı karar doğrultusunda Mustafa Özuslu ismine destek vermeleri ve bu yönde ağırlık koymaları üzerine tartışma büyümeden önlendi. Özuslu’nu Grup Başkan Vekili olarak devamı yönünde karar alındı.

Bir diğer edinilen bilgiye göre ise; grup toplantısında bazı meclis üyesinin belirli komisyonlara adaylığına başvurduğu ama yine seçim olmaması ve belirli isimler üzerine durulması üzerine sözlü münakaşa yaşandı.

Bunun üzerine ise bazı meclis üyeleri toplantıyı terk ettiği öne sürüldü.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir'de siyaseti sarsan intihar!
İzmir’de feci kazada can pazarı: Araçlarda sıkışan 3 kişi hastaneye kaldırıldı
İzmir’de feci kazada can pazarı: Araçlarda sıkışan 3 kişi...