Çiğdem CANPOLAT / ÖNCÜŞEHİR – İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Nisan ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu gerçekleştirildi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer idaresinde gerçekleştirilen oturumda ihtisas komisyon üyeleri ile encümen üyeleri belirlendi.,
ŞAHİN’İN YERİNE AKSOY GELDİ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Selahattin Şahin’in geçtiğimiz günlerde milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesi sonrası yerine gelecek isim belli oldu.
Şahin’in yerine Gaziemir Meclisi’nin CHP’li Meclis Üyesi Emin Aksoy geldi.
CHP’NİN YENİ GRUP SÖZCÜSÜ ÇAMUR OLDU
Milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden bir diğer isim olan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet halk Partisi Grup Swözcüsü Nilay Kökkılınç’ın yerine gelen isim de belli oldu.
Kökkılınç’ın yerine grup sözcülüğünü bundan sonra Gamze Gül Çamur üstelenecek.
ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ
Encümen Üyeliklerine CHP’den Erhan Uzunoğlu, İlhan Özköse, Serkan Kalmaz, Nilüfer Bakoğlu Aşık ve Onur Yiğit isimleri seçildi. Eshot idari encümenine ise Mehmet Maltepe, Kazım Çam ve Ali Gül isimleri seçildi.
KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU
İmar Bayındırlık Komisyonu: İrfan Önal, İbrahim Ulaş Polat, Murat Aydın, İlhan Dal, Ali Bor, Kemal Sevinç, Özgür Hızal, Hüsnü Boztepe, Ayşegül Türker
Çevre ve Sağlık Komisyonu: Alpaslan Bilen, Saadet Çağlın, Cindi Can Polat, Özkan Yıldız, Deniz Bektaş, Nezih Özuyar, Metin Yaşar, Erol Çakmak, Selma Kısa
Plan Bütçe Komisyonu: Bülent Köklü, İlhan Özköse, Alp Atay, Ceyhan Kayhan, Nuri Caferoğlu, Mehmet Onur Başar Üçkan, Fatih Taştan, Erhan Çalışkan, Hakan Yıldız
Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu: Şamil Sinan An, Fikret Aktaş, Mehmet Türkmen, Sıla İlgi Aktaş, Cenap Börühan, Özkan Yıldız, Ümit Cingöz, Fırat Eroğlu, Mehmet Pınar
Ulaşım Komisyonu: Raşit Dirim, Ali Gül, Nilüfer Bakoğlu Aşık, Özan Parlar, Hüseyin Ünal, Sedat Sarı, Semih Yalın, Murat Öncel, Hakan Şimşek
Hukuk Komisyonu: Ufuk Yörük, Gamze Gül Çamur, Sultan İpekli Aksoy, İbrahim Ulaş Polat, İzel Zenginobuz Derinsu, Bahar Gürsul, Burçin Kevser, Fırat Eroğlu, Mustafa Alper Güldalı
Esnaf ve Meslek Odaları Komisyonu: Şerif Sürücü, Rahibe Karabatak, Ayhan Kaya, Ömer Şentürk, Muharrem Bayraktar, Halil Akbulut, Hıdır Alptekin, İsa Nezir, Ali Gönen
Şirketler Komisyonu: İbrahim Halil Kılıç, Ali Yılmaz, Çağlar Gülez, Oğuzhan Özşahin, Sefer Topçu, Halil Akbulut, Mustafa Solmaz, Göksel Dinçer, Ertuğrul Akgün
Sosyal Hizmetler Komisyonu: Nazan Dönmez, Fikret Aktaş, Murat Cihan, Hasan Korkmaz, Halil Culhaoğlu, Halil Doğukan Eroğlu, Ümit Cingöz, Çile Özkul, Ahmet Uğur Baran
Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu: Mehmet Atilla Baysak, Hakan barcın, Emin Aksoy, Hasan Uysal, Onur Yiğit, Alp Atay, Ayşegül Altuğ, Yusuf Demircioğlu, Hakan Şimşek
Turizm ve Fuarcılık Komisyonu Ali Emrah Karamustafaoğlu, Hasan Uysal, Sabahattin Uçar, Berkhan Parlak, Erkan Özkan, Şerif Sürücü, Sema Yeşilçimen, Ali Ayyıldız, Cüneyt Umutlu
Kentsel Dönüşüm Komisyonu: Necati Kırmaz, Aybars Yıldırım, Ali Rıza Koçer, Mustafa Şafak, Musa Özcan, Ufuk Akyol, Hakan Şimşek, barış Bükülmez, Ali Ayyıldız
Tüketiciyi Koruma Komisyonu: İsmail sarı, İbrahim Özkara, Taner Kazanoğlu, Refik Süren, Ruhi Selek, Deniz Bektaş, Barış Bükülmez, Mehmet Pınar
Tarım Orman Hayvancılık Komisyonu: Fatma Ekicioğlu, Berkhan Parlak, Şükrü Süreroğlu, Ahmet İnamlı, Özay Kaptan, Mustafa Gerçek, İsmail Ekeroğlu, Hakan Ertane, Nafiz Kükrer,
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu: Cenap Börühan, Emin Aksoy, Birgül Sural Üner, Fatma Ekicioğlu, Hüsniye Yıldırım, Zeynep Demirbaş
Kent Konseyi Komisyonu: Cenap Börühan, Özan Parlar, Oğuzhan Özşahin, İbrahim Halil Kılıç, Fikriye Arslan, Muharrem Bayraktar, Mümin Bayram, Galip Atar, Osman Sağlam
Engelsiz İzmir Komisyonu: Dolunay Bayer, İsmail Sarı, Nazan Dönmez, Murat Cihan, Bahar Gürsul, Serkan Kalmaz, Ahmet Uğur Baran, Çile Özkul, Sema Yeşilçimen
Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonu: Raife Karabatak, Sıla İlgi Aktaş, Yahya Yıldız, Aybars Yıldırım, Mümtaz Rodos, Deniz Bektaş, Erol Çomak, Ertuğrul Akgün, Turgut Pınar
Deprem ve Afet Komisyonu: Ali Emrah Karamustafaoğlu, Nilüfer Bakoğlu Aşık, Alparslan Bilen, Gürsel Rüzgar, Aybars Yıldırım, Necati Kırmaz, Şevket Asırcı, Barış Bükülmez, Osman Sağlam
Göç ve Uyum Komisyonu: ve Hüsniye Yıldırım, Çağlar Gülez, Özkan Yıldız, Asker Güneş, Yahya Yıldız, Sefer Topçu, Mustafa Solmaz, Hıdır Alptekin, İsa Nezir
Aile ve Çocuk Komisyonu: Bahar Gürsul, İlhan Dal, Zeynep Ferda Demirbaş, Şamil Sinan An, Dolunay Bayer, Alparslan Bilen, Çile Özkul, Burçin Kevser, Ali Gönen
Kooperatifler Komisyonu: Mustafa Gerçek, Fikriye Arslan, Ali Yılmaz, Şükrü Süreroğlu, Özay Kaptan, Refik Süren, Mehmet Pınar, İsmail Ekeroğlu, Murat Öncel
Deniz ve Kıyı Alanları Koruma Komisyonu: Hakan Barçın, Fikriye Arslan, Sultan İpekli Aksoy, Raşit Dirim, Erhan Uzunoğlu, Ayhan Kara, Mustafa Alper Güldalı, Semih Yalın, Barış Bükülmez
İklim Değişikliği ve Uyum Komisyonu: Saadet Çağlın, İbrahim Özkara, Mümtaz Rodos, Sıla İlgi Aktaş, Alp Atay, Sedat Sarı, Burçin Kevser, Ümit Cingöz, İsmail Ekeroğlu