Çağrı Gruşçu’dan ’kırılmayan kalemlere’ destek ziyareti

Çağrı Gruşçu'dan 'kırılmayan kalemlere' destek ziyareti

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, 'Kırılmaz Kalem Ziyaretleri' adı altında İzmir basınına destek ziyaretleri gerçekleştirdi. Bu kapsamda Öncüşehir Gazetesini ziyaret eden Gruşçu, "Türkiye basın özgürlüğü sıralamasında 180 ülke arasında 154. sıradaysa durup düşünmemiz gerekiyor. Bunu hep birlikte değiştirebileceğimize inanıyorum" dedi.

15 Eylül 2020 - 11:04

Kırılmaz Kalem Ziyaretleri kapsamında Öncüşehir Gazetesini ziyaret eden CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mevlüt Kömür ve Yayın Yönetmeni Mevlüt Dağdeviren ile bir süre İzmir ve ülke gündemini değerlendirdi. Türkiye'de demokrasiye inanan herkesin basın özgürlüğüne ve özgür basına destek olmaya çağıran Başkan Çağrı Gruşçu, ülkemizde basının yaşadığı zorluklara vurgu yaptı. Başkan Gruşçu, 

"Bugüne kadar basın özgürlüğü konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşayan, ne yazık ki alanlarda mücadele verip, yerlerde sürüklenen, coplar yiyen basınımız buna karşın hiç bir zaman yılmadan onurlu ve tarafsız bir şekilde halkın haber alma hakkını sağlamaya çalıştı. Özgürlüklerden yana olan basın mensubu arkadaşlarımızla biz yol yürümekten çok büyük onur duyuyoruz. Bu yolda her zaman onların yanında olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Bundan sonra da buna devam edeceğiz. Burada temel mesele birlikte yürüdüğümüzü angılayabilmek, anlatabilmek ve onların bize bu güne kadar olan destekleri ve katkılarını da onore edebilmek adına bu Kırılmaz Kalem ziyaretlerini düzenledik.

BU KALEMLER KIRILMAYACAK 
Biz bu kalemin kırılmayacağına ve gerçekleri en güzel şekilde yazmaya devam edeceğine onurlu mücadelesini vermeye devam edeceğine inanıyoruz. Tek meselemiz; özgür, adaletli, barış içinde yaşayan, kardeşlik duyguları ile bu ülkenin insanını kucaklayan bir anlayışyla her bir yapı taşının bir araya gelmesini sağlamaktır. Basınımız, bu yüzden bizim için çok önemlidir. Bugün basın özgürlüğü sıralamasında 180 ülke içinde 154. ise Türkiye; durup düşünmemiz gerekiyor. Bugüne kadar ayrıştırmacı ve ötekileştirmeci politika anlayışına katkı sunan bugünkü iktidar da ne yazık ki bunu körüklemiştir. Biz bunu değiştirebileceğimize inanıyoruz. Bunu ancak birlikte değiştirebiliriz. İşte o yüzden bu kalemler kırılmayacak, kırılmama noktasında bu onurlu mücadeleyi birlikte vereceğiz" şeklinde konuştu. 

ÖNCÜŞEHİR'E KIRILMAZ KALEM PLAKETİ 

Başkan Gruşçu, “Türk basınına kırılmaz kaleminizle verdiğiniz onurlu mücadeleniz ve CHP Konak İlçe Örgütüne katkılarınız için teşekkür ederiz” yazılı plaketi Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mevlüt Kömür ve Yayın Yönetmeni Mevlüt Dağdeviren'e sundu. Ziyarette CHP Konak İlçe Örgütü Basın Sorumlusu Barış Özdil ve İlçe Yöneticisi Dilan Baskan da hazır bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur vefat etti!
İzmir’e yine çamur yağdı
İzmir’e yine çamur yağdı