Çalışmalar tamamlandı: Valilik’ten hak sahipleri için önemli...

Çalışmalar tamamlandı: Valilik'ten hak sahipleri için önemli duyuru!

İzmir Valiliği, 30 Ekim İzmir depreminde Bayraklı, Bornova, Karaburun ve Karşıyaka ilçelerinde evleri, iş yerleri ve ahırları ağır ya da orta dereceli hasar gören vatandaşların hak sahipliğine ilişkin çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

04 Mayıs 2021 - 17:36

İzmir, 30 Ekim’de meydana gelen 6.9 şiddetindeki depremde 117 kişinin hayatını kaybetmiş, 17 bina yıkılmıştı. Depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmalarında; 506 binanın acil yıkılacak, ağır hasarlı ve yıkık, 511 bina orta hasarlı olduğu açıklanmıştı. Hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından evi yıkılacak ya da güçlendirilecek yapılarla ilgili hak sahipliği merak konusu olmuştu.

İzmir Valiliği tarafından yapılan duyuruda bu konu ele alındı.

Duyuruda, Bayraklı, Bornova, Karaburun ve Karşıyaka (Aksoy, Demirköprü, Fikri Altay, Mavişehir, Tersane, Tuna mahalleleri hariç) ilçelerinde konutları, iş yerleri ve ahırları hasar tespit çalışma grubu tarafından yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olarak tespit edilen afetzedeler için yeni yapılacak konut, işyeri ve ahırlara ilişkin; orta hasarlı tespit edilen afetzedeler için konut, işyeri ve ahırlarını güçlendirmelerine ilişkin hak sahipliği çalışmalarının  mahalli hak sahipliği inceleme komisyonları tarafından yapılan incelemeler neticesinde tamamlandığı belirtildi.

Konuya ilişkin ayrıntılı liste Valiliğin internet sitesinde yayımlanırken Bayraklı, Karşıyaka, Bornova ilçelerinde talep ve taahhütname verip hak sahibi kabul edilmeyen vatandaşların, İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne itiraz dilekçesi verebilecekleri ifade edildi.

Duyuruda ayrıca, Karaburun’da yaşayan vatandaşların itiraz başvurularını, ilçenin merkezden uzak olması nedeniyle Karaburun Kaymakamlığına yapabilecekleri bilgisine de yer verildi.

Listeye ulaşmak için tıklayınız…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Buca’nın sokaklarında büyük değişim
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma
Başkan İduğ'dan şantiyede bayramlaşma