Çevre dostu LaBonita Suite, Çiğli’ye değer katacak

Çevre dostu LaBonita Suite, Çiğli'ye değer katacak

LaBonita Rezidans ile Çiğli'ye sembol bir yapı kazandıran Erişen İnşaat, şimdi de LaBonita Suite ile ilçeye değer katmaya devam edecek. Pandemi kuralları gereğince düzenlenen törenle 179 bağımsız bölüm barındıran LaBonita Suite'in temeli atılırken törene katılan Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ile CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü önemli mesajlar verdi.

14 Eylül 2020 - 17:19 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 17:29

Erişen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yılmaz ise "Ekonomi zor bir dönemden geçiyor olsa da bize olan güveni bugüne kadar boşa çıkarmadık, bundan sonra da çıkarmayacağız" dedi.

Erişen İnşaat, Çiğli'ye ikinci sembol yapıyı kazandırmak üzere yola çıktı. LaBonita Rezidans ile çevreye uyumlu mimarinin güzel bir örneğini ortaya koyan ve büyük beğeni kazanan Erişen İnşaat, oluşan talep nedeniyle LaBonita Suite yatırımını öne çekti. Çiğli Balatçık'ta Katip Çelebi Üniversitesi'nin yürüme mesafesinde, LaBonita Rezidans'ın hemen yanıbaşında temeli atılan LaBonita Suite, 157 adet 1+1 daire, 14 adet 2+1 ve 8 işyeri olmak üzere toplam 179 bağımsız bölümden oluşuyor. Pandemi tedbirleri kapsamında hem sosyal mesafe uygulandı hem de davetlilerin hepsi aynı alana alınmadı. Temel atma töreni her davetli grubu için ayrı ayrı gerçekleştirildi.

Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Aslan'ın da yer aldığı ilk grup temel atma töreninde konuşan Erişen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yılmaz, bugüne kadar 800'ün üzerinde bağımsız bölümü tamamlayarak sahiplerine teslim ettiklerini belirterek, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Geçmişte özendiğimiz sektörümüzün başarılı bir çok markasının sıkıntıya düştüğü bir dönemdeyiz. Ancak biz bugüne değin oluşturduğumuz güvenle yolumuza devam ediyoruz. Varını yoğunu satıp getirip, bizim projemize yatıran, buradan ev isteyen dostlarımız var. Elbette bizler de böyle bir güveni boşa çıkarmamak için bugüne kadar hep çok çalıştık, bundan sonra da çok çalışmaya, gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim en büyük sermayemiz projelerimiz değil, insanların bize duydukları bu güvendir" dedi.

5 DÖNÜMLÜK PARK YAPACAK

Arazilerin toplulaştırılması aşamasında belediyeye terk edilen 5 dönümlük park alanı için de Çiğli Belediyesi ile protokol imzaladıklarını belirten Yılmaz, "Bize duyduğu güven için Sayın Belediye BAşkanımıza da teşekkür ediyorum. Bu parkı da şirket olarak biz yapıp Çiğlili çocuklarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

ÇİĞLİ'YE DEĞER KATACAK

Erişen İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Caner Yılmaz ise proje hakkında davetlilere bilgi sundu. 157 tane 1+1, 14 adet 2+1 olmak üzere LaBonita Suite'in 179 bağımsız bölümden oluştuğunu anlatan Caner Yılmaz, "Çiğli'nin cazibe merkezi olmasına hizmet edecek bir proje çizmeye çalıştık. Yanı başımızdaki üniversitede okuyan öğrencilere yine bölgeye çok yakın olan organize sanayi bölgesindeki iş insanlarına VİP toplantı salonları sağladık. Bu konsept projemizin güzel ilçemiz Çiğli'ye değer katacağına inanıyoruz" diye konuştu.

GÜMRÜKÇÜ: ÇİĞLİ İÇİN ELELE VERECEĞİZ

Törende konuşaran Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise Erişen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yılmaz'a ilçeye yaptığı hizmet ve yatırımlar için teşekkür etti. Gümrükçü, devlet-belediye ayrımı yapmadan Çiğli'ye değer katacak herkesin katkısına açık olduklarını belirterek, "Müteahhitler açısından para kazanmak elbette önemli ancak önemli olan yaşadığı kenti sahiplenmek ve kente de değer katmaktır. Bulunduğu kenti sahiplenen ve Belediyenin çizdiği yol haritasına bağlı kalarak yatırım yapan müteahitler; kaliteli işlere imza attıklarında kentin gelişimine de büyük katkı sağlamış olurlar" dedi.

ÇİĞLİ'Yİ TRAMVAY HEYECANI SARDI

Gümrükçü, yaptıkları protokol ile Erişen İnşaatın 5 dönümlük parkı da yaparak belediyeye devredeceğini vurgulayarak, firmaya bu katkısından dolayı da teşekkür etti. Çiğli tramvayı ile ilgili güzel gelişmeyi de paylaşan Başkan Utku Gümrükçü, "Çiğli tramvayı ile ilgili ikinci ihale ekim ayında gerçekleşiyor. İnşallah 1 Ocak gibi temeli atılıp, Haziran ayında hizmete başlar. O zaman üniversitenin Karşıyaka'ya, Çiğli ve Balatçık'ın da yine Karşıyaka'ya, devlet hastanesine ulaşımı kolaylaşacak. Bizler Çiğli'nin geleceği için siyasi parti ayrımı yapmadan, devlet-belediye çelişkisi yaşamadan elele verdik, vermeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

CEMAL BEKLE: ŞIKLIK ARTIK ÇEVREYE UYUMLA ÖLÇÜLÜYOR

Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle de yaptığı başarılı işlerden dolayı Yılmaz'ı ve şirket çalışanlarını tebrik etti. LaBonita projelerinin ilçeye değer katacağını anlatan Bekle, projelerin mimari konseptine de vurgu yaptı. Bekle, "Şıklık ve modernliğin mimarideki tanımı artık değişiyor. Şıklık ve modernliği artık projelerin çevre ile uyumu ile ölçüyoruz. La Bonita'yı görmüştük, çevre ile uyumu ve çevre ile barışık mimarisi için Adnan Beye ve ekibine teşekkür ediyoruz. Elbette öneliğimiz Çiğli ve İzmir'dir. Bu ilçeye ve İzmir'e değer katacak ne varsa, biz bu kentin emrindeyiz. Üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Sayın Belediye Başkanıma da söylüyorum İzmir milletevekili olarak gerekirse bakanlıkların önünde yatmaya da hazırız. Çiğli bizim için önemli, elimizi de gövdemizi de taşın altına koymaya hazırız. Bu işin sağı solu yok" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
Kılıçdaroğlu, son yolculuğunda yalnız bırakmayacak
Kılıçdaroğlu, son yolculuğunda yalnız bırakmayacak