CHP Ankara’da 5 adaylı kongre

CHP Ankara’da 5 adaylı kongre

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir ve İstanbul’da İl Kongrelerini tamamladı. Sırada Ankara’da var. Ankara Kulislerinden alınan bilgilere göre 5 ismin il başkanlığına aday olacağı konuşuluyor.

12 Şubat 2020 - 12:31

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultay’ından önce 29 ilde kongrelerini tamamlayarak yönetim kadrolarını yeniledi. Kuruluşundan bu yana 36 olağan ve 18 olağanüstü kurultayı tamamlayan CHP, 37. Olağan Kurultay’ı 28 – 29 Mart’ta Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirecek.

Büyük kurultay öncesi ilçelerde kongrelerini tamamlayan CHP'de, il kongreleri ise öne çekilerek 26 Ocak'ta başlatıldı.

CHP bugüne kadar Antalya, Ardahan, Aydın, Bilecik, Bursa, Bitlis, Çankırı, Edirne, Erzincan, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırşehir, Malatya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Rize, Ağrı, Batman, Bingöl, Siirt, Erzurum, Kırıkkale, Sivas ve Van'da il başkanlarını belirledi.

YÜCEL, PERŞEMBE GÜNÜ MAZBATASINI ALIYOR

Ayrıca, İzmir İl Kongresinin tamamlanmasının ardından güven tazeleyerek yeniden başkan olan Deniz Yücel’de yarın saat 10.00’da Konak İlçe Seçim Kurulu’ndan Mazbatasını alacağını duyurdu.

ANKARA’DA 5 İSİM KONUŞULUYOR!

İstanbul'da Canan Kaftancıoğlu, İzmir'de de Deniz Yücel'in yeniden il başkanı seçildiği partide, merak konusu olan Ankara'da ise düğüm önümüzdeki hafta sonu çözülecek. İl başkanlığı seçimleri İzmir ve İstanbul'da tek adayla gerçekleştirilirken, Ankara'da ise şu an için 5 ismin adaylığı konuşuluyor.

Ankara'da 16 Şubat Pazar günü yapılacak il kongresine kadar bir gelişme olmaması durumunda, mevcut başkan Rıfkı Güvener'in dışında Mustafa Pınar, Ali Hikmet Akıllı, Ayhan Yalçınkaya ve Umut Akdoğan isimleri aday adaylığı için kulislerde konuşuluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Başkan Özcan açıkladı: Çiğli'de vaka sayısı çok yüksek
Başkan Özcan açıkladı: Çiğli'de vaka sayısı çok yüksek