CHP Bayraklı’da Kadın Kolları Başkanı belli oldu

CHP Bayraklı'da Kadın Kolları Başkanı belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de yönetim kadrolarını yenilemeyi sürdürüyor. Bugün Bayraklı’da yapılan Kadın Kolları Başkanlık seçiminde 3 aday yarıştı. Seçimde toplamda 671 oy kullanıldı. Seçimin kazananı 339 oyla Suna Karabağ oldu.

22 Şubat 2020 - 16:13 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 18:48

Didar DEMİRCİ - Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı İlçe Örgütü bugün saat 10.00’da Kadın Kolları yeni Başkanını seçmek için Bayraklı Havuz Düğün Salonunda toplandı. Kadın Kolları Başkanlık seçimine CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'da katıldı. Kadın Kolları Başkanı olmak için yarışan Nurdan Özarslan, Özlem Avcı ve Suna Karabağ, pankartlarıyla salonda kendilerini gösterdiler. Adayların konuşmalarından sonra sandık başına geçildi.  671 oy kullanılan seçimde Suna Karabağ 339 oy alarak başkan olurken, Özlem Avcı 232 oy, Nurdan Özarslan 89 oy aldı.
Seçim yarışında oy kullanacak olan partililerine seslenen Özlem Avcı, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği, üyesi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak siz kıymetli yol arkadaşlarım ile örgütlü mücadelemize devam etmek istiyoruz. Kadının siyasal yaşamda temsilini arttırmak kadınlarımızı sadece seçen değil seçilen seviyesine taşımak, kadınlarımızın sokaklardaki ve her alandaki emeğini taçlandırmak temel görevimiz olacaktır. Bayraklı örgütümüze yeni kadın üyeler kazandırmak, çalışmalarımızda ilçe örgütümüzle eş güdümlü çalışmak Bayraklı’mızdaki bütün sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarımızla iş birliği içinde projeler üretip ortak çalışmalar yapmak, Bayraklı Belediyemizin yapmış olduğu çalışmaları halkımıza en detaylı  şekilde anlatmak, önümüzdeki genel ve yerel seçimlerde bayraklıda partimizin oyunu en yüksek noktaya taşımanın alt yapısını oluşturmak, efsanedeki savaşçı kadınlarımızın bayraklımızı “kadın kenti” yapmak, sizlerin vicdanına kendimizi teslim ediyoruz kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Ahlaklı, namuslu bir siyaset anlayışını geliştireceğiz. Sistemli ve disiplinli çalışacağıma söz veriyorum. Bu görev bana verilirse dayanışma içerisinde sevgi ve saygıyla gönül gönüle çalışacağız. Kadınsız devrim olmaz! Hak, hukuk, adalet yürüyüşümüzü Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu.

Özlem Avcı’nın yönetim kurulu ve il delegesi listesi:


Kadınsız devrim olmaz diyerek konuşmalarını sürdüren Suna Karabağ, şu noktalara değindi:

“Cumhuriyetin temel taşı kadınlardır. Türkiye Cumhuriyeti, kadınların fedakarlığı ve emekleri üzerine kurulmuş ve onların mücadelesiyle yükselmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisinin kongreleri ve kurultayları başlı başına bir tarihtir. Hepimiz bu tarihin parçalarıyız ve üzerimizdeki önemli sorumluluğun bilincindeyiz.

Hepimiz biliyoruz ki ülkemiz oldukça zorlu ve karanlık bir dönemden geçmektedir. Bu ülkenin cefakar insanları ekonomiden, iç ve dış siyasete kadar her yönüyle yürütülen yanlış politikaların yarattığı ağır tahribatın altında ezilmeye ve yıpranmaya devam etmektedir.

Bu karanlık günlerden kurtulmanın yegâne yolu Cumhuriyet Halk Partisini iktidara getirmekten geçmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara taşıyacak güç kadınların özgürleştirilmesidir. Kadınların dirençle, inançla, kararlılıkla mücadele etmesidir.

Biz bu partinin kadın neferleri olarak gecemizi gündüzümüze katarak mücadele etmeye, direnişe, devrime talibiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar yolculuğuna omuz vermeye talibiz.

Ben Suna Karabağ olarak, burada bir göreve değil, bir koltuğa değil, hepinizin huzurunda hizmet etmeye talibim. Gerek başkanımla gerek Belediye Başkanımla gerekse gençlik kollarımla çok uyumlu bir siyasi süreç yürütüp; yük olmadan, yük alarak bu onurlu yolda emek vermeye talibim.”

Suna Karabağ’ın yönetim kurulu ve il delegesi listesi:

Kendini tanıtarak başlayan bir diğer aday Nurdan Özarslan, “Partimizin kongreler süreci devam ederken, Bayraklı Kongremizin son ayağı olan Kadın Kolları Başkan ve yöneticilerinin seçileceği kongremizde tüm bilgi ve birikimlerimle katılımcılık ilkesini esas alarak, tüm kadın yoldaşlarımla birlikte daha güçlü, daha kararlı, baskın, seçime hazır aktif hale getirilmiş bir kadın kolları yaratacağıma olan inancımla adayım” dedi.

Nurdan Özarslan’ın yönetim kurulu ve il delegesi listesi:

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kovid-19'u yenen doktor anlattı
Kovid-19'u yenen doktor anlattı
Ahşap Palete Can Verdi, Mobilyada Markalaştı
Ahşap Palete Can Verdi, Mobilyada Markalaştı