CHP Bayraklı’da krizi çözecek isimler!

CHP Bayraklı'da krizi çözecek isimler!

Geçtiğimiz günlerde CHP Bayraklı İlçe Yönetim Kurulu’nda görev yapan 10 üye istifalarını CHP İl Yönetimi’ne verdi. Böylece CHP Bayraklı yönetimi düştü. Eski İlçe Başkanı Pınar Susmuş’un yerine kimin atanacağı da merak konusu oldu.

03 Kasım 2021 - 17:16 - Güncelleme: 03 Kasım 2021 - 19:36

ÖNCÜŞEHİR / Kulis Haber - CHP Bayraklı İlçe yönetiminde bulunan 10 ilçe yöneticisinin istifası ile İlçe Başkanı Pınar Susmuş’un yönetimi düşmüştü.

Şimdi ise gözler CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e çevrildi. İl Başkanlığının atayacağı ilçe başkanı, örgütün 45 gün içerisinde kongreye götürmekle mükellef olacak. Ancak bu süreçte kulislerde kayyum olarak atanacak isimler üzerinde yoğun bir tartışma yaşanıyor.

Kulislerde ise; Metin Güler, önceki dönem İlçe Başkanlarından Cemalettin Alper ve Levent Ölçer, bir önceki dönem Bayraklı Meclis Üyesi, Münir Demir, önceki kongrede adaylığını son anda geri çeken Serkan Arda, partinin 50 yıllık emektarı ve tüm partilerin ablası olarak anılan Hatice Tatlı, yine son kongrede aday olan Songül Gök ön plana çıkan isimler olarak dikkat çekiyor.

Yönetimi düşen Pınar Susmuş’un son dönemlerde tartışmalarla örgüt içinde oluşan çatlakları gidermek ve yeniden bir uzlaşma zemini yaratmak için örgütü kongreye götürecek kayyum başkan büyük önem taşıyor. CHP İl Başkanlığı ve Bayraklı İlçe Örgütü bu süreci kazasız atlatacak bir ismi belirlemeye çalışıyor.

Bu noktada da CHP’li Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’la, İl Başkanı Deniz Yücel’in bir isim üzerinde uzlaşması büyük önem taşıyor. Bu ismin kim olacağının da hafta içinde belirleneceği bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk edemez!
CHP'li belediyeler gençlerimizi tarikat ve cemaat yurtlarına terk...
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı
İzmir'de fabrika gibi okul: Cirosu 1 milyon TL'ye yaklaştı