CHP Bayraklı Gençlik Kolları Başkanı’nı seçti

CHP Bayraklı Gençlik Kolları Başkanı'nı seçti

Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı’da yeni dönem Gençlik Kolları Başkanını belirlemek için sandık başına geçti. Tek adaylı geçen seçimde Bayraklı Gençlik Kolları yeni Başkanı Tolga Perişan oldu.

02 Şubat 2020 - 17:26 - Güncelleme: 02 Şubat 2020 - 17:32

Didar DEMİRCİ - Bayraklı Belediyesi Osmangazi ek hizmet binasında gerçekleşen Gençlik Kolları seçimine Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP Bayrak İlçe Başkanı Pınar Susmuş ve İlçe yönetimi katıldı.


Gençlik Kolları Başkanlığına aday olan Tolga Perişan, seçim konuşmasını şu şekilde gerçekleştirdi:

“İdeolojik hat olarak sosyal demokrasiyi benimsemiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeleri bu hattan hareketle siyaset yapmayı tercih ederler. Biz gençler de içinde bulunduğumuz bu çalışmayla bu bayrağı daha da yükseltmenin ve bu fikri derinleştirmenin gayreti içindeyiz.

CHP gençliği ülkenin gelişimine göre kendini yenilemiş, kendini yenilerken ülkemizi de yenileye bilmiş bir geçmişe sahiptir. Cumhuriyeti kuran çok partili sisteme geçişi sağlayan en demokratik ve adil ideolji olan sosyal demokrasiyi ülkemizde taşıyan partimiz, geleceği anlamak ve buna göre hareket etmek zorundadır. Önümüzdeki süreç ülkemizde demokrasi ve özgürlük mücadelesinin ve kazanımının yaşanacağı bir süreç olacaktır.

Gençliğimiz onurlu geleceğimize feda olsun! Bir karar verdik. Biz gençler olarak sadece bu kararın tebliğcisi olarak öne çıkıyoruz. Haykıracağız! Türkiye Cumhuriyeti Özgürlükleri ile güzel bir ülke, laikliği ile güçlü, çoğulculuğu ile mutlu, hukuk ile güçlenen bir refah ülkesini kuracak adres Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Memlekette artık gelecek kaygısından öte yaşam kaygısına, telaşına düşürülmüş gençler var. Ben değil biz diyerek partimizi iktidara taşıyacak üretkenlikle ve çalışkanlıkla gece gündüz demeden elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya hazırız.

Partimiz özünü özgürlük, eşitlik, katılım ve dayanışma kavramlarında bulmaktadır. İnsan haklarını savunmak ve öne çıkarmak hepimizin görevi. Bizler, iktidarın baskısına hiçbir zaman boyun eğmedik, bugünden sonra da eğmeyeceğiz.”

Tüm konuşmaların ardından sandık başına geçildi. Tek aday olan Perişan, sandıktan 170 oy aldı.İşte Gençlik Kolları yeni Başkanı Tolga Perişan’ın listesi:

Yönetim Kurulu (Asil):

Seda Baddal, Ezgi Ekici, Ebru Alan Çayır, Şermin Ertuğrul, Cem Köymen, Emre Akbaş, Cem Murtaza Pektaş, Alaattin Gümüş, Emir Mehmet Koca, Fatih Gürbüz

İl Delegeleri:

Fırat Can Tan, Tolga Perişan, Taşkın Akkoç, Cevat Eren Arslan, Taner Kurt, Merve Doğan, Okan Pınar, Seda Baddal, Naim Kızılay, Aykut Turguç, Cemile Ballı, Fesih Çiçek, Özge Yıldız, Şermin Ertuğrul, Baran Kurban, Cüneyt Ekti, Özgür Kip, Hazal Çakır, Gürkan Yıldırım, Yusuf Can Korkmaz

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de Astsubay Üstçavuş kazada yaşamını yitirdi!
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü
İzmir'de 13 yaşındaki çocuk kalp krizinden öldü