CHP Bayraklı ilçe adaylarından iddialı sözler

CHP Bayraklı ilçe adaylarından iddialı sözler

CHP Bayraklı Kongresinde seçim için sandıklar kurulmaya başladı. Bu sırada kendini delegelere ifade ederek vaatlerini sunan İlçe Başkan Adaylarından ilk olarak Selçuk Ayhan konuştu. Sırasıyla konuşan 3 adaydan Kongre günü aday olan Serkan Arda, politik oyunların içinde yer almak istemediğini dile getirerek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

21 Aralık 2019 - 15:55 - Güncelleme: 21 Aralık 2019 - 16:06

Didar DEMİRCİ - Olaylı geçen CHP Bayraklı İlçe Kongresinde sona yaklaşılıyor. Tek tek söz alarak konuşan adayların çıkışlarının yanı sıra kürsüde konuşmak için çıkan İlçe Başkan Adayı Pınar Susmuş’a olan alkışlı destek dikkat çekti.

Kürsü’de söz alarak konuşan ilk ilçe başkan adayı Selçuk Ayhan, adaylık sürecinde hakkında yapılan tüm eleştirilere cevap verdi.  Ayhan, “2 yıl boyunca Bayraklı ilçe örgütünü yönetecek olan yeni bir yönetim kurulu seçeceğiz. 2009 yılından bu yana Bayraklı’da hizmet veren herkese teşekkür ederim. 2 haftadır bir adaylık süreci yaşadım. Ondan önce de 1 aylık bir süreç yaşadım aday olmam için ısrar ettiler ben de olmamak için direndim. Ama ihtiyaç olduğunu hissettiğim için de adaylığı kabul ettim. Aday Olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Onlar da partiyi yönetmek için kendi iddialarını ortaya koyuyorlar. Sonuç olarak hepimizin hedefi partimizi iktidara taşımaktır. Seçim nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın buna saygı göstermek her CHP’linin borcudur. Partinin tüm üyelerinin gözümüzde değeri eşittir. Dini, mezhebi, hiç fark etmez.  Biz geniş bir aileyiz, aile içinde olan sorunları da aile içinde çözmek için elimizden geleni yaparız” dedi.


AYHAN: İLÇE BAŞKANLIĞI ROLÜ KAPMAK İÇİN BÖYLE BİR TOPLANTIYA İHTİYACIM YOK

Hakkında tüm iddiaları teker teker yanıtlayan, Selçuk Ayhan, “Bizim için proje aday dendi. Nasıl oluyorsa? Biz evet, CHP’ye proje üretmek, halkı CHP ile buluşturmak için geliyoruz ve bu yönde projeler sunacağız.

Bizim için emanetçi aday dendi. Biz Mustafa Kemal’in partisinin sadece emekçisi olabilir. Bu parti hepimize emanettir. Aday olacakmışım sonra istifa edecekmiş. Evet, bu göreve gelmemek için direndim. Ama seçildiğim hiçbir görevden kaçmadım.

‘İl başkanlığı, milletvekilliği yapmış ilçe başkanı olması şık mı’ dediler… Doğru ben ilçe sekreterliği de il başkanlığı da milletvekilliği de yaptım.  Ama ilçe başkanlığı da bir onurdur ve zevkle yaparım. İlçe Başkanlığı oldukça önemli bir görevdir.

Yaşım çok büyükmüş, delegeleri arayıp yaşı 78 demişler, yaşımı 85’e çıkarın da babam kadar yaşayayım.  CHP’nin her yaştan insan ihtiyacı vardı. Parti Tüzüğünde şu yaşta aday olunur bu yaşta olunmaz demiyor.

Bir hanım arkadaşımız ‘İl başkanlarını topladı adaylığını garantilemek istedi’ diye sosyal medya hesabından yazmış. ‘Adaylığı için il başkanları toplantısı bir kurgu’ diye de eklemiş. Bunu sosyal medyadan söylemek kolay, yüz yüze söylemek ise zor. Biz o toplantıyı delege seçimleri huzur içinde yapılsın, belediye başkanlarımız olayın içine çok fazla girmesin diye yaptık. İlçe Başkanlığı rolü kapmak için böyle bir toplantıya ihtiyacım yok. Bunlara kırıldım ama önemli değil. Ben yeni bir misyonla karşınızdayım. Biz örgütle el ele olacağız. Partimizin rutin çalışmaları dışında projeler üreten, iletişimi geliştiren, genç ve kadınlarla buluşturan bir örgüt olarak çalışacağız. İyi bir yönetimde gençlerin enerjisin ve dinamizmi ile daha ileri yaştakilerin tecrübesini buluşturmak amacımızdır. Dileğimiz mahcup olmadan yüz akıyla bu görevi tamamlamak, aynı zamanda yeni siyasi kadrolar yetiştirmektir” diye konuştu.

‘REFERANSIM GEÇMİŞİMDİR’

Geçmişinin şimdinin referansı olduğunu belirten Ayhan, “Bir tane yönetim kurulu üyesi benim arkadaşım yandaşım, emir erim olur diye yazılmamıştır. Bizimle birlikte partiye emek verir diye yazılmıştır. Tüm yönetimdeki arkadaşlarım benimle özgürce çalışacaktır. Benim referansım geçmişimdir. Benim hakkımda herkes ileri geri konuşabilir ama kimse sahtekâr, şerefsiz diyemez. Ben sade üyelikten milletvekilliğine gittim, tırnaklarımla kazıdım.  Ben büyüyen değil küçülen bir arkadaşınızım. Parlamentoya nasıl gittiysem döndüğümde de aynı kaldım” ifadelerini kullandı.


AĞABEY FORMÜLÜNE SERT ELEŞTİRİ

Pınar Susmuş alkışlarla kürsüye geldi. Bu kürsü bir kadın sesini özlemişti değil mi diyerek sözlerine başlayan Pınar Susmuş “Kongremizin Bayraklı’da özgürleşmenin demokratikleşmenin önünü açmasını diliyorum. Burası atanmış delegelerin değil, emeğiyle delege olmuş arkadaşlarımızın delegasyonudur. Bu topraklarda mevkisi ne olursa olsun bu delegasyona ne düşüneceğini zorlayarak ifade ettiremez. Onların özgürlüğünü kısıtlayamaz. Bu delegasyon saltanatan atıyla CHP’nin ta kendisidir. İçimizde 68 kuşağının ak saçlı gençleri görüyorum. Onların azmi ruhumun en derin parçasıdır. En devrimci ruhumla onları selamlıyoruz. Yaşasın tam bağımsızı Türkiye diyen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Mahir Çayan. Hoş geldiniz Mustafa Kemal’in yol arkadaşları. Yaşamım boyunca her gün şükrettiğim Atama saygılarımı sunarak konuşmama başlıyoruz. Bütün basık ve engellemelere rağmen karşınızda adaylığımı ilan edebiliyorsam, bunu Türkiye’nin ve CHP’nin kurucusu Atatürk’e borçluyum onun önünde minnetle eğiliyorum. Partinin ilkeleri ve hedefleri için emek harcamış. Bedeller ödemiş arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Devrimler masa başında yapılmamıştır. Parti için emek harcayan herkes çok önemlidir.


Bayraklı İlçe Başkanlığı görevine onurla talip olduğumu huzurlarınızda bir kez daha ilan ediyorum. Bensizlerden biriyim. Yoldaşınız olarak adaylık irademi sizlerin fikri ve vicdanı hür iradenize teslim ediyorum. Bizim partimizde nice Pınar Susmuşlar var. Partimizde gençleri ve kadınları engelleyenler varken, Genel Başkanımız’ın benim yaşımda görev verdiği Canan Kaftancıoğlu 'Bir kadın isterse dünyayı değiştirir’ sözünün örneğidir. İmamoğlu ile aynı yaşta olan bu kardeşinize bir sanş verin. Sevgili kadın yoldaşlarım. Biz kendi gücümüze ve aklımıza inanmadığımız sürece kendi devrimimizi gerçekleştiremeyiz. Bütün engellere rağmen dağın zirvesi için Pınar kardeşinizle kol kola yürümeye var mısınız? Gelin erkek egemen siyaset anlayışına meydan okuyalım. Partimin emekçi direnişti gençleri. Bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. Sadece bayrak asan bireylerden ibaret sanan zihniyetin karşısındayız. Biz ağabey formülüne şöyle bakmak istiyoruz. Kadınların ve gençlerin önünü açan bir formüldür ağabey formülü. Gerçekten sizinle aynı ruhu taşıyan bir kız kardeşiniz var. Kardeşlikte, yoldaşlıkta ve adalette buluşalım. Bu partinin devrimci gençlerine sonuna kadar güveniyorum. Oy verme iradenize müdahale edenler varsa, bunun adı asla üst akıl olamaz. 50yıl sonra söylemiş bir sözü hatırlatmak istiyorum. Genel Başkanımız Bülent Ecevit, Milli Şef İsmet İnönü’ye karşı kazandığı seçim öncesi “CHP’de buyruk mu işleyecek Hukuk mu işleyecek” demişti.  Bugün geldiğimiz noktada kendi öz eleştirimizi yapalım. O günden bugüne neleri değiştirebildik. Üstünüzden dayatmaların tozlarını silkeleyin atın. Cesaret özgür iradeniz yoldaşıdır. Cesaretinizi özgür iradenizle birleştirin istiyorum sevgili yoldaşlarım. Protokol ilçe başkanlarına ihtiyacımız yok. Partisine 7 gün 24 saat emek harcayabilecek ilçe başkanına ihtiyacımız var. Belediye başkanıyla kavgalı olmayan, ama biat edendir ilçe başkanı anlayışına da karşıyız. Yaşasın sol, yaşasın Mustafa Kemal, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi. Birleşe birleşe kazanacağız. İktidar olmak için fedakarlık yapmak zorundayız. Aday olmak için yola çıkan sayın Ali Rıfat Koç ve sayın Songül Gök gereken fedakarlığı göstermiştir” diye konuştu.


SERKAN ARDA ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Kongre Günü 110 delege ile aday olduğunu açıklayan Serkan Arda, “burada yanlış politikalar var ben bundan dolayı adaylıktan çekiliyorum” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
Muğla'da motosiklet domuza çarptı: 2 yaralı
Muğla'da motosiklet domuza çarptı: 2 yaralı