CHP Bayraklı İlçe Başkanı Susmuş’tan yeni bir skandal daha!

CHP Bayraklı İlçe Başkanı Susmuş'tan yeni bir skandal daha!

Yücel Yılmaz Apartmanında mülkü olan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, Bayraklı Belediyesi’ne; 30 Ekim 2020 yılında hasar görmesi nedeniyle riskli yapı ilan edilerek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yıkılan mülkü nedeniyle tazminat istemiyle dilekçe verdi. Mülkünün hasar görmesinde Bayraklı Belediyesi’nin ihmalkarlığının olduğunu öne süren Susmuş, belediyeden toplamda 600 bin lira tazminat talep etti.

26 Ekim 2021 - 15:51 - Güncelleme: 26 Ekim 2021 - 19:07

İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan 6.9 şiddetinde depremde; Bayraklı ve Bornova başta olmak üzere birçok binada ağır hasarlar oluşmuştu. Bazı apartmanlarda ağır hasar nedeniyle yıkılma kararı alınmıştı. O apartmanlardan biri olan Yücel Yılmaz Apartmanında mülkü olan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş’tan skandal bir hareket geldi.

Susmuş, yaşadığı maddi kayıptan dolayı Bayraklı Belediyesi’ni suçlu tutarak, zararının tazmini için belediyeye dilekçe verdi.

Dilekçede yer alan ifadelerde Susmuş, belediyeden maddi zararlar için 500 bin lira maddi tazminatın yanında 100 bin liralık da manevi tazminat talep etti.

Susmuş, dilekçesinde tazminat istemine gerekçe olarak ise belediyenin depremden doğabilecek zararları öngörebilmesine rağmen herhangi bir önlem almamasını, denetim ve kontrol görevlerini yerine getirmemesini öne sürdü.

Kaynak: Ege Postası


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna adaylığını açıkladı
Cihanbeylerde Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonuna...
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi
Milletvekili Çankırı: Partimizde kadınlar siyasetin öznesi