CHP Bayraklı meclis üyelerinden ’istifa resti’ yalanlaması

CHP Bayraklı meclis üyelerinden 'istifa resti' yalanlaması

Bir internet sitesinde 9 CHP Bayraklı Meclis üyesinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek, 'İlçe Başkanı Pınar Susmuş görevden alınırsa istifa ederiz' dedikleri iddiası yer almıştı. İşte o iddiaya bizzat ismi geçen meclis üyelerinden yalanlama geldi. Meclis üyeleri, "Genel Başkan ziyareti de yalan, istifa resti de yalan " dediler.

26 Ocak 2021 - 22:07 - Güncelleme: 27 Ocak 2021 - 01:30

İzmir'de yayın yapan bir internet gazetesi, 'Bayraklı Meclis Üyeleri kazan kaldırdı' başlıklı bir haber yayınlamış ve 9 CHP'li meclis üyesinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek, Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş'un görevden alınması halinde istifa edeceklerini söylediklerini iddia etmişti. Aynı gazete tarafından gün içinde yayından kaldırılan o iddia için haberde adı geçen meclis üyelerinden de güçlü bir yalanlama geldi. 

Haberde ismi geçen 9 meclis üyesi adına oncusehir.com'a ortak açıklamada bulundu. 

CHP’li Bayraklı meclis üyeleri Serap Keskin Öztorun, Cindi Can Polat, Mehmet Toptaş, Osman Akseki, Alim Çankaya, Hulusi Başaran, Şentürk Apaydın, İbrahim Balıkçı ve Ali Uğurel yaptıkları ortak açıklamada şu ifadeleri kullandılar:
 "25 Ocak 2021 tarihinde internet haber sitelerinde CHP Bayraklı Belediye Meclis üyeleri ile ilgili asılsız haber bizleri üzmüştür. 
Özellikle Bayraklı Belediye Başkanımızın ve CHP Bayraklı İlçe Örgütü Başkanı Pınar Susmuş'un da yıpratma gayretlerine bizler asla alet olmayız. 
Her birinin özgül ağırlığı olan liyakatli meclis üyelerini yıpratma amacı ile CHP'den ayrılma senaryosunu yazanlar hüsrana uğrayacaklardır. 
Bizler hayalimizdeki Bayraklı için geceli gündüzlü çalışan, yaşadığımız deprem travmasını atlatmaya çalışan aziz milletimizin yarasını hafifletme gayretinde olan ve asıl işini önemseyen meclis üyeleriyiz. 
Asla istifa etme niyeti hayal bile edilemez. Bu asılsız haberi yapanların gerekli düzeltmeyi yapmalarını Bayraklı kamuoyu adına talep etmekteyiz."
 

 

Çıkan haberlerin ardından Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ı bugün akşam saatlerinde  ziyaret eden meclis üyeleri, birlik-beraberlik mesajı verdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de karbonmonoksit faciası!
İzmir'de karbonmonoksit faciası!
Millet İttifakı’nda Ekrem İmamoğlu krizi mi yaşanıyor?
Millet İttifakı’nda Ekrem İmamoğlu krizi mi yaşanıyor?