CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Kalmaz’a sahip çıktı

CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, Kalmaz’a sahip çıktı

CHP’nin kongre sürecinde İzmir’de siyasi ortam kızıştı. Bu süreçte Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın yardımcılığını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kalmaz’ın siyasi sürtüşmeler sonucunda görevine son verilmesine CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, sesiz kalmadı.

05 Kasım 2019 - 17:40

Kongre sürecinde geçen çekişmeli ortamda Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasının üzerine Kasım Akdağ, sessizliğini bozdu. Akdağ, yaptığı yazılı açıklamada “Buca Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasını bu sorumluluktan uzak bir karar olarak değerlendiriyorum. Serkan Kalmaz, her zaman Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olmuştur. Serkan Kalmaz, Cumhuriyet Halk Partisinin neferi ve genç bir siyasetçisi olarak siyasi yaşamına devam edecektir” diyerek Kalmaz’a sahip çıktı.

CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ’ın yazılı açıklaması şu şekilde:

“Türkiye siyasi tarihinde yüzlerce parti kurulup kapanmış, tarihin çöplüğünde yerini almıştır. CHP'yi 96 yıldır ayakta tutan parti içi kongreler, kurultaylardır. Parti içi yarışlar, hiçbir süreçte kardeşlik yoldaşlık duygumuzu zedelememiştir. Son günlerde yaşadığımız kongre öncesi yaşananlar da bunlardan biridir. Özellikle 2019 yerel seçimlerinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun stratejileri ile önemli bir başarı elde edilmiştir. Kimsenin bu başarıya gölge düşürme hırslarıyla hareket etme kardeşlik ve yoldaşlık duygusuna zarar verme hakkı yoktur. Asıl görevimiz, Türkiye'yi bu çıkmazdan yoksulluk ve yolsuzluktan kurtarma görevidir. Cumhuriyetin bütün değerlerini Yerle bir eden tek adam anlayışıyla uğraşmak mücadele etmek tek hedefimizdir bu hedeften sapma asla kabul edilemez bu sorumluluk ve bilinç ile sağduyuyla, kardeşçe yol yürüyeceğiz. Buca Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kalmaz’ın görevden alınmasını bu sorumluluktan uzak bir karar olarak değerlendiriyorum. Serkan Kalmaz, her zaman Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olmuştur. Serkan Kalmaz, Cumhuriyet Halk Partisinin neferi ve genç bir siyasetçisi olarak siyasi yaşamına devam edecektir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de feci kaza! 1 kişi hayatını kaybetti!
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı
İzmir'de cinayet şüphelisi 20 yıl sonra yakalandı