CHP eski Milletvekili Gökhan Günaydın kimdir?

CHP eski Milletvekili Gökhan Günaydın kimdir?

CNN Türk Televizyon kanalında Ahmet Hakan’la olan telefon tartışması sonrasında Türkiye gündeminin en çok merak edilen isimlerinden biri haline gelen CHP’nin eski Milletvekili Gökhan Günaydın kimdir? İşte ayrıntılar…

23 Ocak 2020 - 13:31 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 13:44

Hukukçu, mühendis ve siyasetçi olan Gökhan Günaydın, 1964 Amasya doğumludur. Günaydın, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olup TODAİE Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora programlarını tamamlamıştır.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'nde yardımcı doçent ve doçent unvanlarıyla dersler veren Günaydın, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı ve KESK Tarım Orkam-Sen Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

Birçok konuda makale ve yayınlanmış kitapları bulunan Günaydın; iyi derecede İngilizce bilmektedir. 2010 yılında CHP Genel Sekreter yardımcılığı görevinde de bulunan Günaydın, aynı yılın aralık ayından itibaren Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
Şehit pilotun acısı Torbalı'ya düştü
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı
İzmir'de feci kaza! 2 ölü, 4 yaralı