CHP İl Gençlik kollarından anlamlı 10 Kasım

CHP İl Gençlik kollarından anlamlı 10 Kasım

30 Ekim Cuma günü yaşanan deprem felaketinin ardından yaraları sarmaya devam eden Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan 10 Kasım Atatürk’ü anma günü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

10 Kasım 2020 - 12:24

Deprem felaketinin yaşandığı günden bu yana afet bölgesindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren CHP İzmir İl Gençlik Kolları, dün akşam saatlerinde çadır kentte hayatını devam ettiren vatandaşlara bu zor günlerde sağlanan birlik beraberliğin göstergesi ve Atatürk’ü anma günü sebebiyle Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi. 

Afet bölgesindeki çadır kentte bulunan vatandaşlar, CHP İzmir Gençlik Kollarının günlerdir sürdürdüğü özverili çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ederken, 10 Kasım gibi tüm dünya için büyük önem taşıyan bir günde kendilerine verilen Türk bayraklarının çok daha özel olduğunu dile getirdiler.

“1923 YILINDA YAKTIĞI MEŞALENİN IŞIĞINI TAKİP EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan; “Ulu önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen ebediyete kavuşmasının 82. yıl dönümü. Bedenen diyorum çünkü; onun fikirleri, devrimleri ve ilkeleri bizim hala yolumuzu aydınlatıyor. Biz hala onun, 1923 yılında yaktığı meşalenin ışığını takip ediyoruz. 10 Kasım’lar bizim için hep buruktur ama bu 10 Kasım’da farklı bir burukluğu da yaşamak durumundayız. 30 Ekim’de meydana gelen depremin, kaybettiğimiz canların acısını hala yaşıyoruz. Bu felaketi hiçbir zaman unutmayacağız. Açılan yaraları sarmak için CHP gençleri olarak elimizden geleni yapacak, var gücümüzle çalışacağız. Türk halkının, özellikle de İzmir’in Atatürk hassasiyeti herkesten tarafından bilinir ve gıpta edilir. Biz de bu hassasiyet nedeniyle çadır kentte yaşayan vatandaşlarımıza bayrak dağıttık”. diye konuştu. 

“10 KASIM, 83 MİLYONUN AYNI ANDA GÖZLERİNİN DOLMASIDIR”

 Açıklamalarına Atatürk’ün yolundan asla ayrılmayacağız diye devam eden Kotan, “10 Kasım sabahı saat 9.05’te kim ne yapıyorsa işini bırakıp, Ata’sı için saygı duruşuna geçer. Dünyanın hangi ülkesinin, hangi lideri ölümünün üzerinden yıllar geçse bile milletinin saygısını ve sonsuz sevgisini kazanmıştır? Hangi liderin anıtı böylesine insanla dolup taşar? İşte bu yüzden herkes bilemelidir ki 10 Kasım sadece bir ölüm yıldönümü değildir. Bir ulusun onu köle değil millet yapan, tebaadan ayırıp halk olarak var eden ulu önderini anması, bir kez daha selamlamasıdır”. 83 milyonun aynı anda gözlerinin dolmasıdır. Hiç görmediğimiz bir insanı özlemektir. Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olarak değerlendirdiği Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençleri olarak; Ata’mızın miraslarına, devrimlerine ve emanetine bağlılıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz,  Onun açtığı yoldan ayrılmayacak, gösterdiği hedeften bir an olsun şaşmayacağız” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir’de sağanak yağış ve kar teyakkuzu
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son iki gündür kendi rekorunu kırıyor
İzmir Valisi’nden korkutan ‘Omicron’ açıklaması: İzmir son...