CHP İl Yönetimi şikayetleri görüştü

CHP İl Yönetimi şikayetleri görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında toplanan il yönetim kurulu üyeleri, Bakırçay bölgesi ilçe başkanlarıyla buluştu. 

27 Ocak 2021 - 21:08

İlçe başkanlarının bölgeye daha fazla ağırlık verilmesi taleplerini dinleyen İl Başkanı Deniz Yücel, bölge hakkında çalışma yapılması için komisyon kurulması kararı aldı. Öte yandan iki saati aşkın süren toplantıda basın yayın kurumlarına verdikleri muhalif açıklamalarla gündeme gelen CHP Gaziemir Belediyesi Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, CHP Bayraklı İlçe Sekreteri Kemal Kaygül ve CHP Tarım Komisyonu Başkanı Hatice Zeybek Uslu hakkındaki ihraç istemli disiplin dosyaları ele alındı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Bakırçay bölgesi ilçe başkanları ile iki saati aşkın bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya henüz ataması yapılmayan Kınık dışında Bergama, Aliağa, Foça, Menemen ve Dikili ilçe başkanları katıldı. İlçe başkanlarının toplantıda il başkanı Yücel'den  Bakırçay bölgesine daha fazla ağırlık verilmesini istediği belirtildi.

İlçe başkanlarının aynı zamanda Bakırçay bölgesindeki ilçelerin düzenli olarak ziyaret edilmesi, sorunlara ve taleplere yönelik çalışma yürütülmesini istedikleri de kaydedidi. Toplantıda CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve yönetim kurulu üyeleri, Bakırçay bölgesi için komisyon kurulması kararı aldı.

SUSMUŞ İLE KAVGALI İLÇE SEKRETERİ KEMAL KAYGÜL'ÜN DOSYASI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ELE ALINACAK

Toplantıda gündeme gelen bir diğer konuda haklarında ihraç istemi bulunan isimlerin dosyalarının görüşülmesi oldu. Gündeme alınan dosyalardan biri CHP Bayraklı İlçe Sekreteri Kemal Kaygül hakkında oldu. Partisinin ilçe başkanı Pınar Susmuş ile yaşadığı tartışmalarla gündeme gelen Kemal Kaygül'ün ihraç istemiyle il disiplin kuruluna sevk edilmesi isteminin önümüzdeki hafta görüşülmesi kararlaştırıldı.

LEVENT ÇAĞLARSU HAKKINDA İHRAÇ TALEBİYLE İŞLEM BAŞLATILDI

Dosyası ele alınan bir diğer isim ise CHP Gaziemir Belediyesi Meclis Üyesi Levent Çağlarsu oldu. Geçtiğimiz günlerde Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile yaşadığı tartışma ile gündeme gelen Çağlarsu'nun ihraç istemli dosyası görüşüldü. Çağlarsu hakkında ihraç talebiyle işlem başlatıldı. Dosyası il disiplin kuruluna gönderildi.

BAŞKAN HALİL ARDA İLE TARTIŞMASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Gaziemir Belediye Meclisi'nin ocak ayı toplantısında denetim komisyonu seçimi yapılmıştı. CHP Grubunun bildirdiği isimler yerine bağımsız aday olan farklı 4 CHP'li meclis üyesi ile bir AK Partili meclis üyesi Denetim Komisyonu üyesi seçilmişti. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda duruma tepki göstermiş, Çağlarsu'nun da içinde olduğu meclis üyelerinin grup kararı dışında hareket ettiklerini, AK Parti ve MHP ile işbirliği yaptığını savunmuştu. CHP Gaziemir Belediyesi Meclis Üyesi Levent Çağlarsu ise, Arda'ya yönelik sert açıklamalarda bulunmuş, Belediye Başkanı Halil Arda'nın kendisini konuşturmadığını ileri sürerek, Arda'yı Hitler ve Mussolini'ye benzetmişti. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise, geçtiğimiz günlerde Gaziemir Belediyesi'ni giderek Başkan Halil Arda ile denetim komisyonu seçiminde yaşanan süreç hakkında bilgi almıştı.

O ATAMAYA TEPKİ GÖSTEREN USLU HAKKINDA DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILDI

Toplantıda dosyası ele alınan diğer isim ise Hatice Zeybek Uslu oldu. CHP Tarım Komisyonu Başkanı Zeybek'in basın yayın kurumlarına yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında disiplin süreci başlatıldı. Zeybek ihraç istemiyle İl disiplin kuruluna sevk edildi. Tarım Komisyonu Başkanı Hatice Zeybek Uslu, geçtiğimiz günlerde Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'na atanan Şevek Meriç hakkında basın yayın kurumlarına yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Günlük daire kiralamışlardı… Uyuşturucu sonu oldu!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!
Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP'den istifa etti!