CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Özdemir’den o toplantıya...

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Özdemir'den o toplantıya sert tepki!

CHP İzmir’de eski ilçe başkanları ve eski il yöneticilerinin yaptığı toplantı hakkında konuşan Yerel Yönetimlerden Sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir, “Partimizin iktidara yürüdüğü bu dönemde kişisel menfaatler uğruna ilmek ilmek örülmüş çalışmalar parti içi çatışmalarla heba edilmemelidir” dedi.

03 Temmuz 2021 - 17:13 - Güncelleme: 03 Temmuz 2021 - 17:19

ÖNCÜŞEHİR - Bugün bazı internet sitelerinde CHP İzmir’de eski ilçe başkanları ve eski il yöneticileri Sarnıç'ta toplantı yaptığı; toplantıda İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetimini hedef alan açıklamalarda bulunulduğuna dair haberler yer almıştı.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir sitelerde yer alan haberler hakkında bir basın açıklaması yayımladı. Çetin, “Kapalı kapılar ardında, bu tarz toplantılarla parti içi muhalefet yaratmaya çalışmak partiyi yıpratmaktan öte kimseye fayda sağlamaz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içi kavga istemediğini her fırsatta dile getirmesine rağmen bazı yapıların ve eski parti yönetcilerinin ısrarla partimizi, kamuoyu önünde tartışmaya açmasına anlam veremiyoruz” dedi.

Çetin’in açıklamasının tamamı ise şöyle:

Bugün bazı internet sitelerinde çıkan, geçmiş dönemlerde ilçe başkanlığı ya da il yöneticiliği yapan bazı arkadaşların kahvaltılı bir toplantıda buluştuğu ve toplantıda İl Başkanımız Deniz Yücel’i ve il yönetim kurulumuzu doğrudan hedef alan iddialarda bulunduklarına ilişkin haberi üzüntüyle takip ettik.

ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ TAVRI VE DURUŞUYLA ÖRNEK BİR İL BAŞKANI OLMUŞTUR

Her şeyden önce bilinmelidir ki, İl Başkanımız göreve geldiği günden itibaren örgütü toparlayıcı çalışmalarla, birlik ve beraberlik içinde hareket eden, partimizin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan, kimseye eğilmeden bükülmeden özgür ve bağımsız tavrı ve duruşuyla örnek bir İl başkanı olmuştur.  

Kapalı kapılar ardında, bu tarz toplantılarla parti içi muhalefet yaratmaya çalışmak partiyi yıpratmaktan öte kimseye fayda sağlamaz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içi kavga istemediğini her fırsatta dile getirmesine rağmen bazı yapıların ve eski parti yönetcilerinin ısrarla partimizi, kamuoyu önünde tartışmaya açmasına anlam veremiyoruz.

İl Başkanımız herkese eşit mesafede dururken ve her biri seçilerek göreve gelen il yönetim kurulumuzla birlikte parti çalışmalarında partimizin önde gelen isimleriyle sürekli fikir alışverişinde bulunurken “eskiler unutuldu” gibi ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu şekilde düşünen partililerimiz il başkanımıza veya il yönetim kurulumuza bir proje veya bir çalışma sundular da kabul edilmedi mi? Böyle bir projeyle şimdiye kadar gelen olmadı, herkesin bilmesini istiyorum.

MENFAATLER UĞRUNA İLMEK İLMEK ÖRÜLMÜŞ ÇALIŞMALAR…

Bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Partimizin iktidara yürüdüğü bu dönemde kişisel menfaatler uğruna ilmek ilmek örülmüş çalışmalar parti içi çatışmalarla heba edilmemelidir.

Tüm partililerimiz bilmelidir ki; bizim il yönetimi olarak hiçbir menfaat ve istikbal kaygımız yoktur. Bizim tek hedefimiz; Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaoğlu öncülüğünde, Türkiye’yi içinde bulunduğu bu karanlık günlerden aydınlık yarınlara kavuşturmaktır.

 

Sonuç olarak kısır tartışmalara katılmayacağımızı, emeğimizi ve enerjimizi sadece ve sadece iktidar yolunda yürümek için harcayacağımızı buradan bir kez daha dile getiriyoruz

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • N.Yıdız Aslan
    2 ay önce
    Haklısınız aynı fikirdeyim bu yapı*** bencillik ben olmalıyımdan başka bir şey değiş sizi ve il başkanını kutlarım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de otomobil iş makinesine çarptı: 1 ölü
İzmir’de otomobil iş makinesine çarptı: 1 ölü
Pakdemirli, 'İzmir söz sizde' dedi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu
Pakdemirli, 'İzmir söz sizde' dedi ve çarpıcı açıklamalarda...