CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel mazbatasını aldı

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel mazbatasını aldı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 8 Şubat Cumartesi günü yapılan kongre sonucunun resmileşmesi ile yeni il yönetimi ve disiplin kurulu üyeleri ile birlikte önce ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı daha sonra Cumhuriyet Meydanına giderek Atatürk Anıtına çelenk sundu.

13 Şubat 2020 - 12:48 - Güncelleme: 13 Şubat 2020 - 13:00

Cumhuriyet Meydanında yapılan törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer de katıldı. Törende hazır bulunanlara hitap eden İl Başkanı Deniz Yücel, yeni dönemin yol haritasını anlattı.


Bugün orada hazır bulunan kadroların CHP’yi iktidara taşıyacağını söyleyen Yücel, “Burada bulunan kadrolarımız CHP örgütü tarafından seçilmiş olan kadrolardır. Bu kadrolar CHP’yi iktidara taşıyacak olan kadrolardır. Bugünden sonra CHP İzmir il örgütünde yarış bitmiştir. Tüm birikimimizi, emeğimizi ve mesaimizi partimiz ve yaşadığımız kent için, ülkemize hizmet için kullanacağız. Türkiye’yi çürümüş ve yozlaşmış AKP iktidarından kurtarmak için kullanacağız.  Bugün burada Atamızın huzurunda tüm İzmirlilere şunun sözünü veriyoruz; Ülkede hukukun üstünlüğü ve adalete yargıya güvenin yeniden tesis edildiği tüm yurttaşlarımızın eşit ve özgür bireyler olarak güven içinde yaşadığı bir Türkiye kurmak için mücadelemize devam edeceğiz. Cumhuriyet değerlerinden, Atatürk ilke ve devrimlerinden, hukuk kurallarından asla ve asla taviz vermeyeceğiz.  AKP’nin tek adam, faşist yönetim anlayışına asla ve asla eğilmeden ve yıkılmadan mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.


“SONUNA KADAR GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

Erken seçim olasılığı durumunda istifa edip farklı görevlere talip olup olmayacağı da sorulan Yücel, “Sonuna kadar görevimin başında olacağımı ifade ediyorum. Kongrede bunu söylememiş olmamızdan farklı bir anlam çıkartılmasın. Bu görevler hizmet için yapılır. 2 yıl öncede aynı mantıktaydım, şimdi de aynı bilinçle görevime devam edeceğim. Olası bir erken seçim olursa, onu o zaman düşünür konuşuruz. Benim şuan istifa etmek ya da bırakmak gibi bir düşüncem yok” dedi.

“TUTUKSUZ YARGILAMA BEKLİYORUZ”

Tutuklu yargılanan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un yarın ilk duruşmasının yapılacağını da hatılatan Deniz Yücel, “Urla Belediye Başkanımızın yarın ilk duruşması var. Duruşmayı takip edeceğiz. Orada başkanımızın yanında olacağız. Dilek ve temennimiz adil ve tarafsız bir şekilde yargılanması, davaya bakan hakim ve heyetin hiçbir baskı ve etki altında kalmadan anayasanın kendilerine verdiği görev doğrultusunda, yasa ve vicdanları doğrultusunda karar vermeleri. Biz başkanımızın en kısa zamanda bu suçlamadan aklanacağına inanıyoruz. Dileriz ki tutuksuz yargılanma konusunda bir karar verilir” diye konuştu.


İL BİNASI ALACAĞIZ

CHP İzmir örgütüne yakışır bir il binası almanın hedefleri arasında olduğunu da belirten Yücel, “Genel başkanımıza süreç ve kongremiz ve önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışma ve projelerimiz ile ilgili bilgi ve rapor verdim. Önümüzdeki günlerde bir il binası alacağız. Bununla ilgili evrak eksikliği vardı onları tamamladık. Genel başkanımız ile iktidara yürüyen CHP örgütü olarak seçimlere yönelik çalışma yapmamız konusunda bizlere talimat verdi. Bizde bunu ilçe ve belediye başkanlarımız ile en kısa zamanda paylaşıp kendimize bir yol haritası hazırlayacağız” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enkazdan çıkarılan genç futbolcunun yaşam savaşı devam ediyor
Enkazdan çıkarılan genç futbolcunun yaşam savaşı devam ediyor
Sobadan zehirlenen baba öldü, oğlu hastaneye kaldırıldı
Sobadan zehirlenen baba öldü, oğlu hastaneye kaldırıldı