CHP Konak Kadın Kolları Başkanını Seçti

CHP Konak Kadın Kolları Başkanını Seçti

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de yönetim kadrolarını yenilemeye devam ediyor. Bugün Konak Kadın Kolları Başkanlığı için de 2 aday yarışa girdi.

09 Şubat 2020 - 18:08 - Güncelleme: 09 Şubat 2020 - 19:30

Didar DEMİRCİ - CHP Konak Kadın Kolları Başkanlık yarışında Nurten Serhadbeyli ve Songül Cihangir, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde örgütle bir araya geldi.

Kadın Kolları mevcut başkanı Nurten Serhadbeyli, beraber çalıştığı arkadaşlarına teşekkür ederek şu şekilde konuştu:

“İlçemi Belediye Meclisinde en iyi şekilde temsil etmek için görevime devam ederken 3 hafta önce siz yoldaşlarımdan gelen ‘Türkiye hızla bir genel seçim dönemine giriyor, partimizin iktidara en yakın olduğu bu dönemde başkanlığa devam et’ talebiniz karşısında kayıtsız kalamadım.

Çünkü kadrolar çok çabuk oluşmuyor. Kadınları kırmadan, üzmeden, ayrıştırmadan iktidar yolunda mücadele etmek için zamanım var, tecrübem var, sizlerle birlikte gücüm var, görevden asla kaçamam dedim ve huzurunuza geldim.”

İşte Nurten Serhadbeyli’nin Yönetim Kurulu ve il delegeleri listesi:

Bir diğer aday Songül Cihangir ise şu şekilde konuştu:

“Arkamda tecrübeli bir başarı hikayesi alarak, cebimde emeklerim ve gönlümde sizlerle şu an Konak Kadın Kolu Başkan Adayı olarak karşınızdayım. Biz kadın kollarımızda umudu örgütlüyoruz. Siz emekçi kadınlarımızla birlikte çok çalışmaya geliyoruz.”

İşte Songül Cihangir’in Yönetim Kurulu ve il delegeleri listesi:

734 oy kullanılan Kadın Kolu Başkanı seçiminde, Nurten Serhadbeyli 437 oy alarak Kadın Kolları yeni Başkanı olurken, Songül Cihangir 281 oyda kaldı.

CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'da seçim sonucunda kazanan ya da kaybeden yoktur diyerek örgüte, "Birlik ve dayanışma içinde olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kadın Kolları yeni Başkanı Serhadbeyli'de Başkan Gruşçu'nun sözlerine katıldığını belirterek, "Hepimiz bu göreve Cumhuriyet Halk Partisi'ne hizmet etmek için geliyoruz" dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
1 milyon ödüllü PKK'lı Hakkari'de teslim oldu...
Muğla'da motosiklet domuza çarptı: 2 yaralı
Muğla'da motosiklet domuza çarptı: 2 yaralı