CHP Konak’ta gençler yardım için seferber oldu

CHP Konak'ta gençler yardım için seferber oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Barış Özdil, bugün katıldığı televizyon programında, koronavirüs sürecinde Konak Gençliği olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

07 Mayıs 2020 - 17:29 - Güncelleme: 07 Mayıs 2020 - 17:53

CHP Konak Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Barış Özdil, koronavirüs sürecinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi ve CHP Konak İlçe Örgütü olarak yoğun çalışmalarla vatandaşa ulaşmaya, yardım elini uzatmaya devam ettiklerini dile getirerek, “Elimizden geldiğince sürece katkı koymaya çalışıyoruz. Özverimiz çok yüksek, inanılmaz bir dayanışma havası hakim, tüm örgütümüzle çok iyi bir şekilde organize olduk” dedi. İhtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmak için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştıklarını dile getiren Özdil, Konak ve Büyükşehir belediyelerinin de salgının yayılmasını önlemek amacıyla dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini vurguladı.

SOKAKTAKİ CANLARI UNUTMUYORUZ

Sokak hayvanlarının bu süreçte aç kalmaması ve diğer ihtiyaçları için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Özdil, “İzmir halkı evde kal kuralına uyarken bir yandan belediyelerimiz sokaktaki hayvanlar için seferberliği sürdürüyor. Bizim Konak gençliği olarak şansımız genç bir ilçe başkanına sahip olmak. İlçe Başkanımız sayın Çağrı Gruşçu, bizim hem başkanımız hem abimiz konumunda olduğu için kendisiyle çok rahat iletişim kurabiliyoruz, projelerimize karşılık buluyoruz. Kendisi de yine aynı şekilde belediye başkanımız Sayın Abdül Batur’la her zaman iletişim halinde ve koordineli hareket ediyorlar. Böyle bir ortamda biz gençlerinde verimi artıyor doğal olarak. Büyükşehir belediye Başkanımız Tunç Soyer süreci en iyi yöneten Büyükşehir belediye başkanlarından bir tanesi. Bugün ulaştığım verilere göre 60 bine yakın erzak vatandaşlarımıza ulaştırıldı. Onun yanı sıra pazar günü İzGazete önderliğinde halkın bakkalı ile ilgili güzel bir bağış kampanyası gerçekleştirildi. Bu sayede 26 bine yakın koli satışı gerçekleşti. Çok ciddi rakamlardan bahsediyoruz bu noktada. Tarım bu günlerde büyük sekteye uğramış durumda hasat vaktinde çiftçilerimize yardım etmeleri için bir gönüllü ağı oluşturuldu ve 432 gönüllü çiftçimizle omuz omuza olacak. Maskematik uygulaması çok beğeni topladı” diye konuştu.

BU ATMOSFERDE SINAV DOĞRU DEĞİL

Ayrıca Özdil, Türkiye gündeminde koronavirüs tedbirlerinin yavaş yavaş gevşetilmesine bağlı olarak sınavların erken bir tarihe alınmasını da eleştirerek, “Bu atmosferde bir sınava hazırlanmak ve başarılı olmak mümkün değil. Sınavın tarihini bu kadar sık değiştirmek öğrencilerin motivasyonunu iyice bozdu” dedi. Özdil sözlerini şu şekilde tamamladı; “Biz bu süreçte gençler olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Her şeyden önemlisi ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan yardımcı oluyoruz. Çünkü bu virüs AKP’li, CHP’li, HDP’li diye bakmıyor, zengin fakir ayırt etmiyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençleri olarak her sokağa, her mahalleye girmeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 tedavisinde yeni umut
COVID-19 tedavisinde yeni umut
Başkan Özcan açıkladı: Çiğli'de vaka sayısı çok yüksek
Başkan Özcan açıkladı: Çiğli'de vaka sayısı çok yüksek