CHP’li Bayır: Yeni zamlar kapıda

CHP'li Bayır: Yeni zamlar kapıda

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yerel seçim çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

23 Mart 2019 - 13:19 - Güncelleme: 23 Mart 2019 - 13:47

DİSK Emekli Sen Balçova Şubesinin düzenlediği kahvaltıya katılan Bayır, ekonominin kötü gidişatına dikkat çekerek, "Türk Lirası her geçen gün değer kaybediyor. Damat açıklama yapıyor. Dolar aynı gün içinde 35 kuruş artıyor. İthalata bağımlı bir ülke hale geldiğimiz için de bu durum hayatımızı olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla olan yine, emekliye, çalışana, yaşamını zorlukla devam etmeye çalışan vatandaşa oluyor" dedi.


Yeni Zamlar Kapıda

Yıllık enflasyon rakamının yüzde 20,3 olduğunu ancak emekliye verilen zam oranının yüzde 10,64 olarak verildiğini hatırlatan Bayır, "Normalde yapılması gereken zam, enflasyon oranı eş değer olandır. Ama iktidar, bunu yapmayarak, emeklinin cebindeki paraya da göz dikti. Emeklerimiz yıllarca çalıştı. Emeklilik zamanlarını insanca yaşayabilecekleri bir yaşam istiyorlar. Çok şey mi istiyorlar? Emekliye görülen değer bu mu?  Fiyatlar artık cep yakıyor. Torbalar giderek küçülüyor. İnsanlar bir şey alırken kılı kırk yarıyor. İndirim günlerini bekliyorlar. Malın sağlıklısını değil, ucuzunu arıyorlar. Yeni zamlar kapıda" dedi.


Ekonomik krizin hesabı 31 Mart’da Sandığa Yansıyacak

Vatandaşın, yaşadığı bu ekonomik krizin hesabını 31 Mart'ta sandığa yansıtacağını belirten Bayır, " Üretim durdu. Esnaflar kepenk kapattı. İşsizlik arttı. AK Parti iktidarı 17 yıldır ülkeyi yönetemedi. Halkımızı açlığa, yoksulluğa, işsizliğe terk ettiler. Vatandaşımızın içine sürüklendiği ekonomik durum ortada. Yandaşın cebini doldurmak için, adrese teslim ihalelere imza attılar. Yandaşlar haricinde halinden memnun tek bir kesim kalmadı. Ülkemizi basiretsiz bir yönetim sonucu tarihinin en büyük krizinin içine soktular. Bugün sanayicisinden, üreticisine, öğrencisinden, işçisine, çiftçisinden, gazetecisine, akademisyenine kadar herkes gelecek kaygısı ve endişesi yaşıyor. Anayasal özgürlüklerinin kısıtlandığı bir ülkede, bırakın yatırım yapmayı, günü borçsuz harçsız kurtarmak, evine ekmek götürebilmek için insanlar adeta çaresizlik içinde çırpınıyor. Tüm bu ekonomik ve toplumsal çöküntünün nedenleri, temel ve etik değerleri hiçe sayan, kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden AK Parti hükumetin uyguladığı zihniyetidir" diyerek sözlerini bitirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Menemen'de düğüm pazartesi çözülür mü?
Menemen'de düğüm pazartesi çözülür mü?
Son dakika… Corona verileri açıklandı! İşte 25 Kasım tablosu
Son dakika… Corona verileri açıklandı! İşte 25 Kasım tablosu