CHP’li Gençler “16 yıllık geçmişini yüzlerine vurarak...

CHP’li Gençler “16 yıllık geçmişini yüzlerine vurarak hatırlatacağız”

Dün Ak Parti İzmir Gençlik Kollarının Konak Cumhuriyet Meydanındaki ‘CHP- FETÖ’ adlı sergisine, CHP’nin gençlerinden jet hızıyla aynı yerde cevap geldi. CHP Gençlik Kolları ‘Hepiniz Oradaydınız!’ sloganıyla verdiği karşı cevaptaki amaçlarını “Akıl tutulması yaşayan genç arkadaşlarımıza, hafıza kaybı yaşadıkları dünkü basın açıklamalarındaki gerçekleri hatırlatmaktır” şeklinde açıkladılar.

14 Şubat 2020 - 17:42

Didar DEMİRCİ - Dün Ak Parti Gençlik Kollarının CHP’ye karşı FETÖ’cü iddialarına bugün aynı yerde CHP’li gençlerden cevap geldi. CHP Gençlik Kolları uzun bir açıklama yaptıktan sonra ilginç bir çıkış yaparak Ak Partili gençleri CHP’ye katılmaya ve CHP’de siyaset yapmaya davet ettiler.İşte CHP Gençlik Kolları’nın Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı o açıklama:

“Bugün burada toplanmamızın sebebi akıl tutulması yaşayan genç arkadaşlarımıza, hafıza kaybı yaşadıkları dünkü basın açıklamalarındaki gerçekleri hatırlatmaktır. Onlara gerçekleri dün beraber yürüdükleri yolları ve inandıkları sokakları anlatmak bizim görevimizdir.

Genel Başkanımızın dediği gibi Bilal’e anlatır gibi anlatacağız. Anlamazlarsa yine anlatacağız, anlatmaktan yorulmayacağız; bıkmadan usanmadan anlatacağız ki kandırılmasınlar. Çünkü kandırıldıklarında kimin devlet kimin paralel olduğunu anlamakta güçlük çekiyorlar. Dün kardeş olduklarını, beraber yürüdüklerini unutuyorlar. Bu hafıza kaybı da onları mesnetsiz iftiralara sevk ediyor. Anlatacağız çünkü kandırıldıklarında, kendi içlerinde iktidar kavgası verdiklerinde olan yoksul vatandaşa oluyor, gençlere oluyor, askerlerimize oluyor… Parası olan ve iktidara yakın olan herkes dün ne söylediklerini unutuyorlar. Hemen aklanıyorlar. Oysa ezilen, hor görülen, cezaya mahkum edilen yine vatandaşımız oluyor. İşte tamda bunun için 16 yıllık geçmişlerini yüzlerine vurarak hatırlatacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantımızda sorular sorarak FETÖ’nün siyasi ayağının kim olduğunu açıklamıştır. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün önünü açan siyasi otorite, FETÖ’nün siyasi ayağıdır demiştir ve nedenlerini grup toplantısında tek tek dile getirmiştir. Ardından dün buraya bir siyasi partiye mensup bazı arkadaşlar gençlerin dirayetinin, mukayese yeteneğinin ne kadar iktidara teslim olduğunu gösteren, bu ülkenin gençleri bu halde mi dedirten akıl tutulması yaşadıklarını ortaya koyan, bizlerin de hicap içinde bu sahneyi izlememize neden olan bir açıklama yapmışlardır.

Değerli İzmirli hemşerilerim, sizlerin vicdanlarına sesleniyoruz!

“‘Kalmasın el açmadığın mahsun gönül. Dünyada her kim sevgiye muhtaç, O’nun hayatını anlat bilsin ki ilaç. Aç herkes aç sineni aç, onun gibi ilaç’ diyen Fethullah Gülen Hocaefendi’nin dilidir” diyen AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım mı FETÖ ile ilişkisi var yoksa?

FETÖ Kumpası ile 379 yıl ile yargılanan, tüm yaptıkları dikdik aranan yine de ufacık bir kara leke timsaline bile rastlanamayan, partimizi temsilen 15 yıl İzmir’i yöneten önceki dönem Büyükşehri Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu mu?

Sizin yüreğinize seslenmek istiyorum,

“Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Bu ülkenin milli ve manevi değerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor. Her şeyi göz önünde olan, hakkında savcılık kararı olmayan birine çete derseniz ona haksızlık edersiniz” diyen dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın mı FETÖ ile iş birliği var? Yoksa herkes 3 maymunu oynarken FETÖ bir terör örgütüdür, devlet ve cemaate peşkeş çekilemez diyerek soruşturma açıp alelacele tutuklanan ve içeride FETÖ’cüler darafından yıllarca tek duvara mahkum edilen dönemin savcısı ve şimdi de partimizin PM üyesi İlhan Cihaner mi FETÖ’cü?

Dönemin AB Bakanı Egemen Bağış, “Bu ülkenin değerini bütün dünyaya yayıyor. Gerçekten bu okulların vizyonunu ortaya koyan başta Fethullah Gülen Hocamız olmak üzere, bütün kahramanlara ben yürekten teşekkür ediyorum” derken FETÖ ile ilişkisi olmuyor da partimizin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan 6 yıl boyunca FETÖ kumpası tarafından hapiste suçsuz yere tutulurken, hücrede zehirlenirken mi FETÖ ile ilişkisi oluyor?

Bülent Arınç, “Hocaefendi bana göre siyaset üstü bir insan. Bir partinin dar kalıpları içinde ya da hükümetin her yaptığına ‘aferin’ diyecek bir düşüncede görmemek lazım. Türkiye ve dünyayı yakından takip ediyor. Buna bizzat şahit oldum. Bizim içinde olup da göremediğimiz pek çok şeyi daha objektif ve yukarıdan bakarak , Hoca Efendi bize yol gösteriyor, önümüzü açıyor” diyen, sizin parti kurucularından, iktidarınızda hükümet sözcülüğü yapmış Bülent Arınç değil de genç bir teğmen olarak sırf bu FETÖ kumpaslarına karşı mücadele etti diye hücrelere atılan vekilimiz Mehmet Ali Çelebi mi FETÖ’cü?

Bu ülkenin siyasal iktidarı ve onun Genel Başkanı, “Gurbet hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır, faturası çok ağırdır. Biz gurbette olup, şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Bu sıla hasreti artık bitmelidir, bitsin istiyoruz” dediğinde, 3 Ağustos 2016 “kandırıldı” dediğinde, “ey sevgili şiirini okuduğunda”, “ne istediler de vermedik” dediğinde Fethullah Gülen ile ilişkisi olmuyor da ülkenin umudu yan yana diz dize fotoğrafı olmayan Kemal Kılıçdaroğlu daha o zamanlardan beri size Deniz Feneri hırsızlıklarında dahi bu ülkeyi cemaatlere peşkeş çekmeyin deyince mi FETÖ ile ilişkisi oluyor?

Kimse kusura bakmasın Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve onun onurlu Genel Başkanını FETÖ ile anmak hadsizliktir. Bu hadsizlerei fütursuzca kendi geleceğini memleketin geleceğine tercih edenlere bugün tam buradan demokrasinin kalesi olan İzmir’imizden Cumhuriyet Meydanından sesleniyoruz.

Dün burada kandırılan AKP Gençlik Kollarındaki genç kardeşlerimize sesleniyoruz!

Sizin siyasi partinizin üzerinde, bu memleketin gençliğinin ahı var! Çünkü sizin döneminizde sınav soruları çalınarak ÖSYM üzerinden FETÖ dersanelerine verildi. Çünkü Sizin döneminizde cemaat üyesi ve onların torpilini alan binlerce insan sorgusuz sualsiz sınavsız bu devletin kadrolarına yerleştirildi. Sizde bu memleketin esnafının ahı var! Çünkü sadece cemaat yakını olduğu için hızlı bir şekilde kaç küçük esnaf şirketleştirildi. Sırf onlar büyüsün diye binlerce, on binlere esnaf ise basamak yapıldı, geçim sıkıntısından ya kendini astı ya da yaktı.

Sizin partinizde bu memleketin askerinin polisinin ahı var! Çünkü hakkı ve adaleti sağlamak yerine tümünde FETÖ yakınlığını tercih ettiniz. Sizde bu Fethullah Gülen başımıza bela olacak dedi diye, meclis salonunda tartakladığınız CHP Milletvekilimiz Kamer Genç’in ahı var.

Sizde, tarikatlara ve cemaatlere alınan genç çocuklar, 30 yıl sonra General olacaklar ve Cumhuriyete karşı ayaklanacaklar diyen Uğur Mumcu’nun ahı var.

Her şeyi bırakın bu ülkenin Adalet Bakanlığına bir gecede kaç FETÖ’cü hakim atadınız? Bunların kaçı FETÖ’den tutuklu?

Bu ülkenin Sağlık Bakanlığı’na kaç başhekim atadınız? Bunların kaçı FETÖ’den tutuklu?

Bu ülkenin Milli Eğitim Bakanlığına kaç FETÖ yakınlığı ile müdür, öğretmen atadınız? Bunların kaçı tutuklu?

Bu ülkenin ordusuna kaç FETÖ’cü general atadınız, bunların kaçı 15 Temmuz gecesindeki hain darbe girişiminden dolayı şu anda tutuklu?

Bu ülkenin devletin fabrikalarının, mallarının, mülklerinin kaçını özelleştirerek FETÖ’ye yakın şirketlere verdiniz? Şimdi bu şirketlerin kaçında kayyum var?

Şimdi sizlerin tekrar tekrar vicdanına sesleniyorum ve bütün İzmir kamuoyuna haykırmak istiyorum.

FETÖ’den korktuğunuz kadar Allah’tan korksaydınız, bu memleketi cemaatlere teslim etmezdiniz!

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi “15 Temmuz’da şehit olanlar adına soruyorum, 15 Temmuz’da gazi olanlar adına soruyorum, vicdanı olanlar adına soruyorum, bu memleketi sevenler adına soruyorum, FETÖ’nün siyasi ayağı kim?

Şimdi soruyoruz sizlere; Bank Asya’nın kirasını yatıran mı, yoksa Bank Asya’nın sahipleri mi FETÖ’cü?

Yoksa FETÖ Borsasını kurup para ile tek tek akladığınız insanlar mı?

Yahu sizin il başkanlık binanız hangi FETÖ’cünündü, nasıl ele geçirdiniz, buından sonraki il binanızı apar topar neden boşalttınız? Siz önce bunun hesabını verin!

Siz önce 5 yıl okuduğunuz üniversiteye terörist yuvası demeyi öğrenin?

Buradan çağrı yapıyoruz. Biz bu ülkede 84 milyon yurttaşımızın birlikte yaşamını savunuyoruz. Bizim adaletin, hukukun, hakkın hüküm sürdüğü bir toplum yaratabileceğine inancımız tam. Cumhuriyet Halk Partisi bunun için var. Buradan AKP’li gençlere sesleniyorum. Beyninizin yıkanmasına izin vermeyin. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Onlar gibi düşünmediğinizde yarın hain ilan edilebilirsiniz. Size sunulan yalanlara izin vermeyin. Gelin CHP burada. Gelin CHP’nin 6 okuna inanın. Cumhuriyet’in ilkelerine birlikte sahip çıkalım. Onlara mecbur değilsiniz. Yarın vicdan azabı çekmeyin çocuklarınıza, kardeşlerinize, ailenize güzel yarınlar bırakmak için gelin. Rahat uyumak için gelin, biz bu ülkemizi bu pisliklerden temizlemek için var gücümüzle haykıracağız, onlardan olmamak için gelin bu kirli, ülke çıkarlarını kendi çıkarı görenlerin yolundan dönün.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay erteleme
Bir destek de turizmciye: Kullanım bedeli ile ecrimisile 6 ay...
Flaş! Soyer, Pandemi Kuruluna 2 hafta sokağa çıkma yasağı önerdi
Flaş! Soyer, Pandemi Kuruluna 2 hafta sokağa çıkma yasağı...