CHP’li Gümrükçü projelerini tanıttı: ’İkinci dönem için...

CHP'li Gümrükçü projelerini tanıttı: 'İkinci dönem için de adayım'

Millet İttifakı Çiğli Belediye Başkan adayı Utku Gümrükçü, ‘2019-2024 Dönüşüm Vizyonu’ projelerinin lansman toplantısını gerçekleştirdi.

25 Mart 2019 - 12:44

Tüm Türkiye’de gözler 31 Martta yapılacak yerel seçimlere çevrildi. Adaylarda çalışmalarına tüm hızıyla sürdürüyor. Millet İttifakı Çiğli Belediye Başkan adayı CHP’li Utku Gümrükçü, ‘2019-2024 Dönüşüm Vizyonu’ projelerinin lansman toplantısını Çiğli Anemon Otel’de gerçekleştirdi.

Gümrükçü, 16 başlıkta projelerini açıkladı.


“TARİHE ADIMIZI YAZDIRACAĞIZ”

İlk olarak konuşan CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, “Bizlerin istediği gibi, Çiğli’yi bilen, örgütlü olan, 20 yıl bu örgüte hizmet vermiş ve Çiğli’ye heyecan vermiş olan Utku Gümrükçü belediye başkan adayımız oldu. Rekor bir oyla en az yüzde yetmiş bir oyla seçimi kazanacağız. Tarihe adımızı yazdıracağız” diye belirtti.

“TEK ADAM İLE PARLEMENTER SİSTEMİN 3. RAUNDU”

Özcan’dan sonra konuşan Gümrükçü, 31 Martta yapılacak yerel seçimlerin tek adam ile parlementer sistemin mücadelesi olduğunu ifade ederek, “31 Martta seçim var. Bu yerel seçim; 2016’da başlayan tek adam ile parlementer sistemin 3. raundu. Büyük toplumsal bir dönüşüm yaşıyor ülke. Mevcut iktidar partisi uzun yıllardır yönetiyor. Bunu değiştirmek istiyoruz. Çiğli’de Millet İttifakı’nın ortak adayı olarak sahaya indim. 2019 yılı benim Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimin 20. yılı. Partimin tabanından gelen mücadeleyi öne almış, demokrasi ile uyumlu Atatürkçü ve bunun içinde bedel ödemeye hazır biriyim. Cumhuriyet Halk Partisi, İzmir’de ve tüm Türkiye’de bu çizgiye de uygun adaylar belirledi” şeklinde konuştu.

 “ÇİĞLİ’Yİ TANIYORUM”

Gümrükçü, sözlerine şöyle devam etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi tabanınından gelen isimler var. Onun üzerinde ilçe başkanlığı yapmış, belediye meclis üyeliği yapmış isimler bugün belediye başkan adayı olarak sahada. Bu anlamda partimizin doğru adımlar attığını düşünüyorum. Bunun sonunda ise bir önceki seçimden daha başarılı bir sonuç elde edeceğiz. Bu sonuca çok yakın olduğumuz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanılması zor görülen yerlerde bile kazanacağımıza dair umut var. 20 yıldır Çiğli’de yaşıyorum. Bu ilçeyi tanıyorum.  Çiğli’nin öncelikle demokratik yapısını çıkardık. Mahalle mahalle seçim çalışmalarını çıkardık. Tarihi bölgelerinin araştırmalarını yaptık. Bu kentte 1980 yılında yapılan darbede ilk belediyemiz kapandı ardından ise havaalanımız kapandı. 8 yıl önce bu hava alanının açılacağı sözü verildi ama tutulmadı.”

“YÜZDE YETMİŞİ AŞMAYI HEDEFLİYORUZ”

Oy hedefinden bahseden Gümrükçü, yüzde 70’in üstünde oy olmaları gerektiğini vurgulayarak, “Parti adına kampanya yapıyoruz. İzmir’de belediye başkan adayı olan en genç adayım. İzmir’de gençlere yönelik, Gezi’nin mizah dilini sosyal medya kampanyamızı yürütüyoruz. Seçimden sonra sizi flemongalarla bir araya getirmek istiyoruz. Seçim anketleri ile belli çalışmalarımız var. İlk adaylığım açıklandığında yüzde 60’larda olduğumuzu gördük. Şuan da ise yüzde 70’leri yakaladık. Bu sonuç bizi tatmin etmiyor. Yüzde yetmişi aşmayı hedefliyoruz. Karşıyaka’yı geçmek hedefimiz. Hizmet ve oy olarak Karşıyaka’yı geçmek istiyoruz. Yerelde nasıl başarılı olursanız genel de öyle başarılı olursunuz. Vatandaş size güveni artar. Çiğli’de dönüşüm zamanı. Çiğli’de dönüşüm önce kendi içimizde başlayacak. Önce belediyeyi dönüştürmemiz lazım. Bunu buradan ifade etmek istiyorum ki 2. dönem için de adayım” ifadelerine yer verdi.


ANNELER İŞE, ÇOÇUKLAR KREŞE GİDECEK

Konuşmasının ardından Gümrükçü, projelerini şöyle sıraladı:

Kadınlarımızın ekonomik bağımsızlığını için istihdam çalışmalarını yapacağız. Kadınların üretim hayatına katılabilmesi için mesleki eğitimler düzenleyeceğiz. Üretici kadın kooperatifleri kuracağız. Çocuklarımıza okul öncesi eğitimin verilebileceği kreşleri semtlerimize kuracağız.

DOĞUMDAN ÖLÜME HAYATIN HER ALANINDA YANINIZDA OLACAĞIZ

Sağlık alanlarında ‘Hoş geldin bebek’ evde bakım, diyetisyen, psikolojik destek ve danışmanlık, hasta nakil ve cenaze hizmetleriyle Çiğli halkının dertlerine derman olacağız.

ÇİĞLİ’NİN İMAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

 Tüm mahallelerimizde imar sorunlarını çözerek, Çiğli’de çağdaş yaşam alanları oluşturacağız. Mevcut kentsel dönüşüm projesini ve yeni kentsel dönüşüm alanlarını yerinde ve sosyal dönüşüm ile birlikte uzlaşmaya dayalı bir tarzda çözeceğiz.

ÇÖP KOKUSUNDA ÇİĞLİ’MİZİ KURTARACAĞIZ

Harmandalı çöp alanında depolanan atıklardan elektrik üreterek Çiğlimize katma değer sağlayacağız.

Gençlerimize gelecek hazırlayacağız

Çiğli’yi öğrenci yurdu, gençlik ve kültür sanat merkezleriyle kuzeyin çekim merkezi yapacağız.

SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ İLE BELEDİYE HİZMETLERİNİ MAHALLELERİMİZE TAŞIYACAĞIZ

Sosyal yaşam merkezleri ile belediye hizmetlerini mahallelerimize taşıyacağız. Kadınlarımıza, çocuklarımıza ve yaşlılarımıza yönelik kurs ve aktivite merkezleri olarak çalışacak bu birimleri tüm semtlerimize yaygınlaştıracağız.

PAZARYERİ

Mahallelerimizde pazaryeri problemlerini çözeceğiz. Semtlerimizde çağdaş ve çok amaçlı pazaryerleri kazandıracağız.

HER MAHALLEYE BİR BELEDİYE

Mahallelerimize hizmet ofisleri açacağız. Bilişim altyapısı ile belediye ayağına getireceğiz.

MEYDANLAR

Çiğlimize yakışır meydanlar kazandıracağız. Çiğli’mizde bulunan meydanları kentlilerin bir araya gelip sosyal, kültürel, ekonomik ihtiyaçalarını giderdikleri ortak yaşam mekanları olarak yeniden projelendireceğiz.

ULAŞIM

Çiğlimize tramvay, alternatif yollar ve kavşaklar kazandıracağız. Tramvay hattını Ataşehir’den Balatçık’a ve Katip Çelebi Üniversite’sine kadar getireceğiz. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ulaşım master planı otobüs ulaşımını kolaylaştırmak için yeniden gözden geçireceğiz.

TURİZİM

Çiğlimizde bulunan doğal yaşam parkı ve Gediz Deltası’nın turizm potonsiyelini geliştireceğiz. Çiğli Kuş Cenneti Festivali düzenlenerek bölgenin dünyaya tanıtılmasına yönelik etkinlikler gerçekleştireceğiz. Sahi şeridi ile kenti birbirine kavuşturacak projeler yapacağız.

ÇİĞLİ’YE SPOR KENTİ YAPACAĞIZ

Çiğli’deki bütün amatör spor kulüplerimize tesis ekipmanları ve malzeme desteğini artırarak sürdüreceğiz. Kulüplerimize spor teknolojileri desteği sunacağız. Semtlerimizde kuracağımız sosyal yaşam tesislerinde özellikle kadınlara ve gençlere yönelik aerobik, pilates hizmetleri sunacağız. Çiğli Belediyespor’un faaliyet alanını genişleterek engelli yurttaşlara yönelik branşları artıracağız. Çiğli’mizde yapacağımız açık ve kapalı yüzme havuzu ile Çiğlili gençleri ve çocukları su sporlarıyla tanıştıracağız.

ÜRETEN VE İSTİHTAM YARATAN BİR ÇİĞLİ

Çiğli’de yerel kalkınma modeli ile çokça üretmeyi hedefliyoruz. Belediye öncülüğünde kuracağımızı tarım ve hayvancılık kooperatifiyle üretimi destekleyip tüketiciye buluşturacağız. Yatırımcılar, sivil toplum ve özel sektör birlikte, mesleki eğitim projeleri yaparak istihdam olanaklarını geliştireceğiz. Çiğli’de yaşayan işsizleri, istihdam ofisi aracılığıyla yönlendirerek iş bulmalarına imkan sağlayacağız.

ENGELLERİ AŞAN KENT ÇİĞLİ

Çiğli, İzmir’in en fazla ‘kırmızı bayrak’ kazanmış işletmelerine ev sahipliği yapan ilçesi olacak. Başta belediye binamız olmak üzere, mevcut tüm fiziksel yapılarımız belirli bir program çerçevesine engellilere uyumlu hale getireceğiz. Çiğli’deki ticari işletmelerinin engelli dostu hale getirilmesini sağlayacağız. Engellilerin sosyal yaşama katılmaları ve istihdam olanaklarına kavuşmaları için sosyal projeler uygulayacağız.

ÇİĞLİ’Yİ MÜZELER KENTİ YAPACAĞIZ

Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni kuracağız. 19 Mayıs 1919, 23 Nisan 1920 ve 29 Ekim 1923’ün 100. Yılına denk gelen dönemde, tüm İzmir’in kapısı olarak algılanacak rölyefleri bezeli ‘Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni tüm Türkiye’nin ilgi odağı olacak bir tarzda inşa edeceğiz. Çiğli Havacılık Müzesi’ni hayata geçireceğiz. Türkiye havacılık tarihinde önemli bir yeri olan Çiğli’nin bu konumunu havacılık tarihimiz içinde ele alacak bir ‘Havacılık Müzesi’ kuracağız.

SOKAK HAYVANLARIMIZ İÇİN DE GÜVENLİ HALA GETİRECEĞİZ

Sokak hayvanlarımızın ve evcil dostlarımızın yaşam haklarının korunması, rehabilitasyonlarının sağlanması için veterinerlik hizmetlerimizi yeniden ele alacağız. Hiçbir canlının acı çekmemesi için çalışacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de kardeş kavgasında kan aktı!
İzmir'de kardeş kavgasında kan aktı!
İzmir'de feci kaza! 2'si çocuk 3 kişi yaralandı
İzmir'de feci kaza! 2'si çocuk 3 kişi yaralandı